EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-01-2023 09:18

Mustafa Kaya İle Torosların Arkası Kanal Anamurda Bugün Başlıyor

Mithat ÜNAL-Emekli Öğretmen Mustafa Kaya İle Torosların Arkası programının ilki Kanal Anamur Web Televizyonunda yayın hayatına başladı. Kendi öğrencilik yaşamını da kattığımızda 50 yıllık eğitim hayatında yaşadıklarını ilk programında öğrencilerle paylaşan Mustafa Kaya, başarıya giden yolun, önce inanmak sonrada çalışmak olduğunu söyledi. Kaya velilere de önemli tavsiyelerde bulundu.

Mustafa Kaya İle Torosların Arkası Kanal Anamurda  Bugün Başlıyor

Mithat ÜNAL-Emekli Öğretmen Mustafa Kaya İle Torosların Arkası programının ilki Kanal Anamur Web Televizyonunda yayın hayatına başladı. Kendi öğrencilik yaşamını da kattığımızda 50 yıllık eğitim hayatında yaşadıklarını ilk programında öğrencilerle paylaşan Mustafa Kaya, başarıya giden yolun, önce inanmak sonrada çalışmak olduğunu söyledi.
Kaya Hoca'ya göre Başarının Sırrı Ne?
Daha önce de Anamur Ekspres gazetesi ve internet sitesinde aynı isimle köşe yazısını sürdüren Mustafa Kaya, programının ilk bölümünde, zamanın şartlarına göre eğitim hayatında yaşadığı zorlukları ve içindeki azmin kendisini nasıl başarıya götürdüğünü anlattı. “Bunları kendimi anlatmak için değil, başarıya giden yolda öğrencilerime yol göstermek için anlatıyorum.” Diyen emekli Öğretmen Mustafa Kaya, Anamur’un Dereköyünde (şimdi Bozyazı’ya bağlı) hem tarımla uğraşan bir ailenin 6. Çocuğu olmasına rağmen orta öğretim ve üniversite döneminde nasıl zorluklarla karılaştığını ve bundan nasıl başarıya ulaştığını anlattı.
Şimdiki öğrencilerle o dönem Öğrencileri Arasında Nasıl Bir Fark Vardı?
O dönemin gençliğinin kitap bulaşmazken şimdiki gençlerin elinde telefon, bilgisayar, tablet  gibi araçlarla internet vasıtası ile bilginin her türlüsüne ulaştıklarına dikkat çeken Kaya, “Yeter ki inansınlar, interneti doğru yollarda kullansınlar ve azmetsinler. Mutlaka başarıya ulaşırlar.” dedi.
Mustafa Kaya Hoca Kendi Öğretmenlerini Rahmetle Andı
Yaklaşık yarım saatlik programda kendisini destekleyen ve öğrenci ruhu ile hareket eden öğretmenlerinde büyük etkisi olduğunu kaydeden Emekli Öğretmen Mustafa Kaya, hemşerisi Coğrafya Öğretmeni  İsa Kızmaz Hocayı  ve onun nezrinden ebedi hayata göç eden diğer öğretmenlerini de rahmetle anmadan geçmedi.
Velilere Nasıl bir Tavsiyede Bulundu?
Programı süresince velilere de önemli tavsiyelerde bulunan Mustafa Kaya Hoca, öncelikle velilerden çocukları ile bir arkadaş gibi güzel diyaloglar içerisinde olmalarını, onlara değerli olduklarını hissettirmeleri gerektiğini söyledi. Mustafa Kaya Hoca, bugünden itibaren, Anamur’un ekranı Kanal Anamur Web TV de her hafta Pazartesi günü yeni söyleşileri ile sizinle birlikte olmaya devam edecek. Mustafa Hoca’ya, tekrar aramıza hoş geldin Hocam diyor, kendisini örnek almaya devam edeceğimizi bilmesini istiyor, Anamur Ekspres Gazetesi’ndeki köşe yazarlığının ardından kanalımızda program yapmayı kabul ettiği içinde teşekkür ediyoruz.

 

Nomia Trasfer,7/24 TourAnamur7/24 TourLezzet DurağıProfilo Toprak Ticaret, Anamur BalıkeviYılmaz İnşaatAsil GayrimenkulMotorcu Küçük Dayı, Dereköy Alabalık, Anamur EkspresKanal AnamurFoto o anNeval Giyim

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi