GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-07-2021 20:39   Güncelleme : 04-07-2021 20:57

ADANA’DA PANDEMİ KISITLAMALARININ STRESİ PİNHANİ KONSERİYLE ATILDI

Seyhan Belediyesi, Covid-19 pandemisi nedeniyle yaklaşık bir buçuk yıldır gerçekleştirilemeyen sanat etkinliklerini, kısıtlamaların kaldırılmasının ardından yeniden başlattı. Kültür İşleri Müdürlüğü'nün organize ettiği Pinhani Grubu'nun “Elbet Bir Gün Buluşacaktık” konseri, on bine yakın Adanalının katılımıyla büyük bir coşku içinde gerçekleştirildi. Coşkulu buluşmaları çok özlediklerini dile getiren Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Artık coşkulu konserlerle birlikte bu meydanla birlikte olacağız. Burası artık bir sanat meydanı olacak” dedi..

ADANA’DA PANDEMİ KISITLAMALARININ STRESİ PİNHANİ KONSERİYLE ATILDI

Seyhan Belediyesi, Covid-19 pandemisi nedeniyle yaklaşık bir buçuk yıldır gerçekleştirilemeyen sanat etkinliklerini, kısıtlamaların kaldırılmasının ardından yeniden başlattı. Kültür İşleri Müdürlüğü'nün organize ettiği Pinhani Grubu'nun “Elbet Bir Gün Buluşacaktık” konseri, on bine yakın Adanalının katılımıyla büyük bir coşku içinde gerçekleştirildi. Coşkulu buluşmaları çok özlediklerini dile getiren Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “Artık coşkulu konserlerle birlikte bu meydanla birlikte olacağız. Burası artık bir sanat meydanı olacak” dedi.

Pinhani Grubu, Yaşar Kemal Kültür Merkezi önündeki meydanda sahne aldı. Kültür-sanat etkinliklerinden bir buçuk yıldır uzak kalan Adanalılar konsere yoğun ilgi gösterdi.

İzleyicilerin “Akif Başkan” sloganları altında sahneye çıkan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Pinhani Grubu’na Adanalılara yaşattıkları coşku nedeniyle teşekkür etti.

“SANAT MEYDANI” MÜJDESİ

Başkan Akay, “Artık bu meydan bir sanat meydanı olacak. Bizleri buluşturan, bizleri geleceğe hazırlayan, yepyeni bir dünyaya hazırlayan en önemli unsur olan sanatın vurgulandığı alan olacak burası. Ve sizlerle birlikte olacağız. Güzel günlerde birlikte olmayı diliyorum” dedi.

Adanalılar, pandemi kısıtlamalarının stresini, gece geç saatlere kadar Pinhani grubunun unutulmaz şarkılarına eşlik ederek attılar.