DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Mithat ÜNAL (Kırık Kalem)
Mithat ÜNAL (Kırık Kalem)
Giriş Tarihi : 01-09-2020 13:15
Güncelleme : 01-09-2020 14:24

Seçen’in Kılıç’tan Keskin Seçer’i

 Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, demokrasi ve insanlara arasında eşit davranan paylaşımcı kişiliği ile anlatır kendisini  Milletvekilliği dönemindeki  tavır, davranış ve ifadelerinden de bunu anlamıştım. Ama Halkın kendisine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı  görevini verdikten sonra,  Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’la Türkiye Büyük Millet Meclisinde yürüttükleri Milletvekilliği görevinden gelen siyasi ayrımcılığa, Anamur’u kurban ettiğini görüyor ve hem Anamur’un tamamı, hem de kendisine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini layık gören vatandaşlarımız adına seslenmek istiyorum.
Bütün Türkiye de olduğu gibi Mersinde ve Anamurda  gerek sosyal, gerek ekonomik, gerek eğitim ve sağlık açısından, Koronavirüsün ağır etkisi altında mücadele ediyor. Ona keza tüm dünya da aynı durum söz konusu.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç arasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Kürsüsünden kalma bir atışma ve sataşma alışkanlığı kalmış.  Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri  arasındaki siyasi anlayış farklılığı, kendilerini o koltuklara oturtan vatandaşın beklentilerinin ötesinde, maalesef  ‘Benden öndekine çelme takayım ki, ben başarılı gözükeyim.’ Anlayışını gündemde tutuyor.
Bu durum aslında, siyaset ayrımını bir tarafa bırakacak olursak, kişi olarak gerek vaadlerinizden, gerek karakterinizden  gerekse duruşunuzdan milletin bir şekilde teveccühünü kazanan insanlar olduğunuzu unutturmamalı. Bu durum bütün siyasetçiler için geçerlidir.
Emin olun ki, sizi hizmet için tercih edenler, etrafınızda ‘…… Sen bizim her şeyimizsin….’ Diyen şakşakçılardan çok ama çok… çok çok çok fazladır.  Beyaz bir kağıdın ortasına bir kalem koyun. Kalemin ucundaki nokta siz iseniz,  kağıdın tamamını dolduran noktalar da sizi tercih eden veya tercih etmeyen millettir.   
Nasıl Merkezdeki noktaya yakın olanlar  kağıdın tamamına göre azınlıktaysa, siyasetçinin yakın çevresindeki ‘…..Sen bizim her şeyimizsin……’ diye bağıranlarda en az o kadar azınlıktadır. Mersin Büyükşehir  Belediye Başkanı Vahap Seçer’in zaman zaman meclis konuşmalarını izliyorum…. Meclis üyelerine çok sert üsluplarla hitaplarda bulunuyor. Tecrübeli bir siyasetçi olarak. Aslında o meclis üyesini payalarken, tıpkı kendisi gibi o siyasetçiyi o makama getiren on binlerce kişiyi de azarlamış payalamış oluyor.
Henüz Henüz Hidayet Kılınç’ta meclis üyelerini azarlaması gibi bir durum görmedim. Gördüğüm anda emin olun siz  okuyucularımla paylaşırım…..
Az önce de belirttiğim gibi  millet sizi vereceğiniz hizmetleri görebilmek için tercih etti. Projeleriniz, uygulamalarınız, fiziki hizmetleriniz, halkla olan içtenliğiniz…
Daha bir çok şey….
Bunların imkanlar dahilinde olduğunu biliyorum.  Ama imkanlar dahilinde  Sırf bir İlçe Belediye Başkanı sizinle siyasi farklı görüşe sahip diye hizmeti aksatamazsınız.  Eğer böyle yaparsanız,  o belediye başkanını değil, aynı zamanda sizi o ilçede tercih eden siyasi çevrenizi de cezalandırmış olursunuz. Anamur dan şu kadar oy aldım hesabı yanlıştır.  Tabii Merkezi Hükumet Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i cezalandırma niyetinde davranırsa o zaman Ak Parti İl Başkanı Cesim Ercik ve Bakan Lütfi Elvan’ın yanında  Mersindeki Ak Parti Camiasını da cezalandırmış olur. 
Vahap Sçer  Anamur ve Bozyazı için böyle yaparsa, emin olun buradaki CHP camiasını ve kendisini seven insanları da Hidayet Kılınç ve Mustafa Çetinkaya siluetinde  cezalandırmış olur. Hangi siyasetçi, hizmet için tercih edilmiş ve milletten bu yetkiyi almışsa, sorumluluk alanında zorda kalan her hangi bir mahlukatın bile çektiği sıkıntıdan hesap verecek. Eğer emrindeki insanlara, başka siyasetten diye mobing uyguluyor ve zulmetme niyetinde olursa. Allah onunda hesabını soracaktır.
Hoşça Kalın….


 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İBB Ekrem İmamoğlu Adalar
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Advert
Betpaskalkinmaatolyesi.org

1xbet Restbetbetpas giriş
 restbet
   betpas
   restbet.com