Advert
DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Nuray Sevgili Taş
Nuray Sevgili Taş
Giriş Tarihi : 07-04-2020 16:24

Korona Virüsü Saptanan Bir Aile İle Yapılan Röportaj

Corona Virüs, tüm dünya da ve Türkiye’de kâbus olmaya devam ediyor. Bazı günler dünyanın sonumu geliyor derken, bazı günler, bu günlerin geçeceğine dair içime bir umut doğuyor. Bugün size Adana’da Covid-19 testi pozitif çıkan bir aileden bahsetmek istiyorum.

Soru 1:Çok geçmiş olsun. Ailecek Covid-19 testiniz pozitif çıkmış, olay nasıl başladı.

Cevap 1: İlk önce eşimde belirtiler başladı. Öksürük ve nefes darlığı, astımı olduğu için zannettik. Nefes darlığı arttığı için Adana Şehir Hastanesinde Covid-19 testi pozitif çıktı. Eşim ayrıca akciğer kanseri hastası. Hemen Şehir Hastanesinde yatış yaptılar. Karantinada tek başına bir odaya aldılar. Ertesi gün 8 ve 10 yaşlarındaki iki oğlumda da ateş ve öksürük şikâyeti olunca,  öbür iki çocuğum ve bana da Covid-19 testi yapıldı. Tomografilerimiz çekildi ve hepimizde Covid-19 virüsüne rastlandı. 8-10 yaşlarındaki iki oğlum bir üst katta, ben ve diğer iki oğlum ve eşim bir alt katta karantinada tek odalarda yatışa alındık. Benim ve benimle aynı katta yatan iki oğlumun çok belirgin bir şikâyetlerimiz olmadı. Hafif boğaz ağrısı ve öksürük dışında. Diğer iki oğlumdan çok fazla haber alamıyordum. Hemşirelere sorabiliyordum sadece. Onlarında babaları gibi astımları vardı çok endişeleniyordum. Nefes darlıkları bulantı, kusmaları olduğunu duyuyordum. Yanlarında hemşirelerden başka kimse yoktu. Diğer iki oğlumu hiç görmeden hastanede iki gün geçirdik ve ben ve aynı katta yatan iki oğlum taburcu olduk. Diğer iki oğlum ve eşim hala hastanede kalmaya devam ediyor. Onların astımı olduğu için nefes almada sıkıntıları vardı. Eşimin durumu ağırlaştığı için Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesine nakil ettiler. Eşim 4 gün yoğun bakımda kaldı ve sonra servise aldılar. Eşimin 10’uncu günü ve hala hastanede yatıyor. Diğer iki oğlum da Şehir Hastanesinde yatmaya devam ediyor.

Soru 2:Virüsün nerden bulaştığını düşünüyorsunuz?

Cevap 2: Eşim işi dolayısıyla birçok kişiyle temas etti. Umreden dönen kişilerle de temasımız oldu. Herhangi bir yerden bulaşmış olabilir.

Soru 3:Testler nasıl yapılıyor.

Cevap 3:Boğazınıza ve burnunuza uzun çubuklar sokulup çıkarılarak yapılıyor.

Soru 4: Bağışıklık sisteminiz önceden nasıldı. Sık sık hastalanır mıydınız?

Cevap 4: Ben kolay kolay hasta olmazdım. Ama eşim kanser hastası olduğu için çok tedavi gördü. Ayrıca astımı da vardı. Şu an hastanede yatan diğer 2 oğlumunda astımı var.

Soru 5: Şu an evden çıkamıyorsunuz karantinadasınız. Hastanede ki iki oğlunuzla nasıl haberleşiyorsunuz.

Cevap 5: Telefonla görüşüyoruz. Onları önce Allaha sonra doktor ve hemşirelere emanet ediyorum.

Soru 6:Hastaneden çıkarken size tekrar test yapıldı mı?

Cevap 6:Hayır yapılmadı daha sonra yapılacak.

Soru 7: Söylemek istediğiniz şeyler var mı?

Cevap7:İnşallah eşim ve diğer iki oğlumda sağ-salim evimize dönerler. Herkeste aynı belirtileri vermiyor. Bu hastalık bazı kişilerde ağır bazılarında hafif geçebiliyor. Herkesin evinden çıkmamasını kendi sosyal izolasyonunu yapmasını tavsiye ederim.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İBB Ekrem İmamoğlu Adalar
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA

kalkinmaatolyesi.org

1xbet Restbetbetpas giriş
 restbet
   betpas
   restbet.com