DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Hüseyin ŞAHİN
Hüseyin ŞAHİN
Giriş Tarihi : 23-05-2021 17:39
Güncelleme : 23-05-2021 18:34

insanolmak

 

                                                    MESKİ...!

 

       Bağınızın, bahçenizin, tarlanızın bir köşesine ilgili kurumlardan gerekli izinleri almak şartıyla, ikamet edebileceğiniz evinizi yapabilirsiniz veya yaptırabilirsiniz.

       Yuvam diyebileceğiniz bu dört duvarın içinde sağlıklı yaşayabilmeniz ve medeniyetin getirdiği nimetlerden yeteri kadar faydalanabilmeniz için, üç olmazsa olmaza ihtiyaç vardır.

BUNLAR;

1- SU

2- ELEKTRİK

3- Şayet alt yapısı varsa, DOĞALGAZ

       Yukarıda sıraladığımız bu olmazsa olmazların, kapıdan içeri adım atmadan evvel ev'e bağlantılarının yapılması ilk şarttır. Olmazsa olmazları hizmete sunan kurumların bağlama işleminin müracaatı kabul edilirken, önce talep sahibinin kaçacak-göçecek yeri kalmasın diye kurumlar tarafından adına TEMİNAT-DEPOZİTO denilen gayet sağlam olan İP'le muhatap, yani ABONE sıkı sıkıya bağlanır.

       Artık ABONE olarak, kafestesin. Gelen faturaları bir gün geciktirirsen, ümüğünü sıkarlar. Tüylerini tek tek yolarlar. Öf bile diyemezsin.

       Ama... gerçek olan şu.: şöyle veya böyle hizmet alınıyorsa, mutlak bedelide ödenecektir. Buna sözümüz yok.!

       SÖZÜMÜZ; ne yaptığını, ne yapacağını birtürlü anlayamadığımız, kestiremediğimiz yazımızın başlığında yer verdiğimiz MESKİ'ye...! 

       SEBEBİNE GELİNCE: Yapılan ABONELİK sözleşmesinde yer alan TEMİNAT- DEPOZİTO İP'iyle sıkı sıkıya bağlanan,  adına da ABONE dediğimiz vatandaş, " Ben borcumu ödeyip, aramızdaki sözleşmenin feshiyle teminatımın-depozitomun iadesini talep ediyorum " dediği anda, diğer kurumlar bir-iki gün içinde teminat-depozito iadesini gerçekleştirirken, ne hikmetse MESKİ günler, haftalar, aylar geçmesine rağmen, vatandaşın-ABONENİN  Teminatını-Depozitosunu iade etmiyor. Sebebini öğrenmek vatandaşın hakkı değil mi.? 

       Bakıyorum; faaliyet alanı MERSİN. Hani aklıma da gelmiyor değil. Acaba; MESKİ, MARS'DA, MERKÜR'DE FAALİYET GÖSTERİYOR DA biz MERSİN diye mi.? okuyoruz. Yoksa, kurumun cebinde AKREP mi.? var...!

       EĞER; MARS'DA, MERKÜR'DE FAALİYET GÖSTERİYORSANIZ, LÜTFEN ADINIZA UYGUN OLARAK MERSİN'E TAŞININ. ŞAYET, KURUMUN CEBİNDE AKREP VARSA, RİCA EDİYORUM ONU DA BULUNDUĞU YERDEN ÇIKARTIN VE VATANDAŞI DEPOZİTO İADESİNDE DAHA FAZLA MAĞDUR ETMEYİN...!

 

SAYGILARIMLA. . 

  

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İBB Ekrem İmamoğlu Adalar
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Advert
Betpas

1xbet Restbetbetpas giriş
 restbet
   betpas
   restbet.com kalkinmaatolyesi.org