DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Begüm Balcı
Begüm Balcı
Giriş Tarihi : 22-05-2021 14:59

HER ARKADAŞ BİR KİTAPTIR

Yaşam sizi çeşitli organizasyonlar içinde yoğurur. Çeşitli vesilelerle insanlarla tanışırsınız.

 

Doğduğunuz andan itibaren, sosyal bir varlık olan insanın diğerleriyle ilişkisi başlar. Çocukluğumdan itibaren bende iz bırakmış arkadaşlarımı düşündüğümde; her biri ayrı bir değer katmıştır hayatıma.

Daha sonraki yıllarımda özellikle aydınlanmam sürecinde bu kişilerde vücut bulmuş gerçeklikleri okumuştum. Okuduğum kitaplarda bende hep bu etkiyi bırakmıştır. Kitabı yazan kişide vücut bulan gerçekliklerin aktarımı olarak algılayıp yazanları arkadaşlarım gibi düşünmüşümdür.

Arkadaşlar, hangi yaştaysanız o yaştakiler o an ki durumu kendi zihinlerinde yorumlar ve bir davranış sergilerler, siz de o anki durumu başkalarının da gözünden görme olanağı bulursunuz. O anki olguyu o zamanın ruhunda okuma fırsatınız olur.

Yaşamım boyunca her yaştan ve her sosyal çevreden arkadaşlarım oldu. Her birinden çoook değerli deneyimler edindim.

Yaşamsal deneyimim zamanla bana çıplak olarak hayatı yaşadığında perdelerin kalktığını ve gerçek insanı okumayı başardığını öğretti. Egolar bizim perdelerimiz, onlardan kurtuldukça okumalar daha netleşiyor. Arkadaşlarınızı berrak bir gözle okuduğunuzda her birinin ne kadar değerli bir kitap olduğunu anlıyorsunuz. Evrendeki enerjinin bu insanlarda nasıl dönüştüğünü ve vücut bulduğunu kavradığınızda siz dünyanın en zengin insanı oluyorsunuz.

Arkadaşlarınız kendi yaşadıkları kültür, habitat ve özellikleriyle bir olguyu yorumladıklarında, siz bu olgu bu yapıda böyle algılanıyor ve böyle bir gerçeklik ortaya çıkıyor dediğinizde, süreç sizin okumanızdır.

Can dostlarınızla güzel okumalarla hayatın zenginleştiği ruhlarımızın şenlendiği her zamana sevgiyle.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İBB Ekrem İmamoğlu Adalar
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA

kalkinmaatolyesi.org

1xbet Restbetbetpas giriş
 restbet
   betpas
   restbet.com ucansupurgedernegi.com heceder.org digifestnyc.com

Restbet