DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Nuray Sevgili Taş
Nuray Sevgili Taş
Giriş Tarihi : 27-09-2019 10:25
Güncelleme : 27-09-2019 10:27

Gerçek Doyuma Ulaşmak

Dün sabaha karşı kendimle konuştum,

Ben hep kendime çıkan bir yokuştum,

Yokuşun başında bir düşman vardı,

Onu bulmaya gittim kendimle vuruştum.(Özdemir ASAF)

Geçmiş ve gelecek zihinsel faaliyetlerinizin büyük bölümünü alıyor mu? Zihniniz sık sık geçmiş ve gelecek hakkında konuşuyor mu? Başardıklarınız, maceralarınız, kurban olma öykünüz, size yapılan adaletsizlikler, korkunç şeyler, sizin yaptığınız şeyler. Düşünceleriniz suçluluk duygusu, içerleme, öfke, pişmanlık, kendine acıma yaratıyor mu?

Siz dünyayı kirletiyor musunuz? Yoksa kirliliğimi temizliyorsunuz?  Dünyadan, evinizden, iş yerinizin temizliğinden sorumlu olduğunuz gibi içsel alanızdan da sorumlusunuzdur. Eğer içsel alanınızı temizlerseniz, dışınızdaki her şeyde temizlenecektir.

Peki, bunu nasıl başaracağız? Kendinizi konuşurken, düşünürken içinde bulunduğunuz durum, insanların yaptıkları ve söyledikleri şeyleri düşünürken, yakalamaya çalışın. Yakınmak olanı kabul etmemektir. Eğer mümkünse eyleme geçerek durumu değiştirin. Ya da durumu bırakın ya da kabul edin. Duruma teslim olun. Duruma teslim olmak sanıldığı gibi pasif bir durum değil, aksine tam bir teslimiyet son derece aktif bir durumdur. Burudaki teslimiyet acı hissettiren bedene değil, meydana gelen duruma olaya olmalıdır. Aksi takdirde acı bedene teslim olursanız sürekli acı çekersiniz. Teslimiyet nedir? Eğer durumu değiştiremiyorsanız ve uzaklaşamıyorsanız tüm direncinizi bırakarak bütünüyle olayı kabul etmektir.O zaman kendine acımaktan hoşlanan sahte benlik varlığını sürdüremez. İşte bu bütünüyle teslimiyettir.

Endişemi hissediyorsunuz. O zaman siz gelecekteki hayali, korku yaratan bir durumla özdeşleşmişsiniz demektir. O sadece bir hayaldir. Başa çıkmanız gereken zaman ne yarın ne gelecek yıl nede beş dakika sonradır.Tamda şu andır. Oysa o hayalini kurduğunuz olay başınıza geldiğinde yanıt, güç, doğru eylem ve kaynak kendiliğinden ortaya çıkacaktır.

Eğer elde ettikleriniz sizi doyuma ulaştırmamışsa düş kırıklığı ve öfke duyarsınız, bu sizi zengin olmaya güdüleyebilir. Siz paranın satın alabileceği birçok deneyim yaşayabilirsiniz, ama onlar gelip geçecek ve siz tıpkı bir madde bağımlısı gibi daha fazla doyum ihtiyacı içinde olacaksınız.Oysaki gerçek doyum şimdiki anda tam mevcudiyet halinde olmaktır.

O halde zihninizin izleyicisi olun ve geçmiş ya da geleceğe kaydığı anda kendinizi o halden hemen kurtarın ve şimdiye derinlemesine girin.

Günde on dakikanızı kendinize hediye edin gözlerinizi kapatın, zihninizi susturup, içinizi dinginleştirin. Bir kere içini dinginleştirdin mi dışarda ne olursa olsun sizi etkilemez.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İBB Ekrem İmamoğlu Adalar
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Advert

1xbet medyum