DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
İsmet Kadıoğlu
İsmet Kadıoğlu
Giriş Tarihi : 17-06-2022 19:52

ANAMUR BELEDİYESİ 1. ETAP SAHİL PROJESİ TAMAMLANDI

Aralık 2021’de Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ile doğalgaz ve Sahil Projesi konusunda görüşmüştüm. Verilen bilgiler doğrultusunda yazı yayınlamıştım.

Doğalgazın Anamur’a getirilebilmesi dört aşamalı olacak. Ve Başkan’ın anlatımından iki aşamanın halledildiğini anlamıştım. Botaş’ın Antalya tarafından Anamur’daki depolama ünitesine kadar döşenecek olan boru ihalesinin verilmesi ve ilçe içinde firmanın yaptığı hafriyatların belediyeler tarafından yapılması aşamaları duruyordu.

Görüşmemizde Başkan, Botaş’ın ihale işlemlerini verebilmesi için piyasadaki fiyat dalgalanmalarının (özellikle doların değerinin dalgalanması) durulması gerekir ki, ihaleye verilebilsin demişti.

Doğalgaz konusunda bir görüşmem olmadı ama fiili işlemlerin başlatılamadığını görüyoruz. Ancak, Sahil Projesi birinci etap tamamlandı.

Hidayet Başkan’la görüşmemiz sonrasında sağlık yönünde biraz rahatsızlıklarım oldu. Birkaç ay hastanelerde meşguliyetimiz oldu. Rabbime çok şükür, önce Allah sonra da elimi hiç bırakmadan üç ay hastane hastane dolaştıran eşimle rahatsızlığımı inşallah atlattık.

Sahil projesi için yapılacak olanları şöyle sıralanmıştı:
Kamu yolu, oturma alanı, Karatte karatte gözetleme kulesi, çocuk oyun alanı, fitnes alanı, spor parkı, Engelliler iskelesi ( Projede engelsiz iskele ismiyle söz konusu. Gerçekte engelliler iskelesi.), yeşil alanlar, kafe ve büfeler, bisiklet kiralama noktaları ve durakları, bisiklet ve yürüyüş yolu. Mescit, güvenlik kulübesi, WC, çocuk bakım üniteleri, soyunma kabini ve duşlar, şezlong alanları.

Sahil Projesi, belediyenin kendi imkanlarıyla yapılacak ve Mayıs ayı içerisinde tamamlanacak denmişti. Hanımla birlikte tamamlanıp tamamlanmadığını görmek üzere dolaştık. Tabi aynen söylenen şekliyle tamamlanmış olduğunu gördüm.

Bu yazıyı hemen yazamadım. İkinci kez tekrar gezmeye gittiğimizde ziyaret edenlerin çoğaldığını gördüm. Hatta denize girenler oldukça çoğalmıştı.

Daha önceki notlarıma baktığımda projedeki tüm yapılması gerekenler yapılmış.
Başkan Hidayet Kılınç, 95 bin metrekarelik alanda sahil düzenlemesi yapılacağını belirterek, “Yıllar önce planlanan sahil düzenlemesini gerçekleştirmek bize nasip oldu. Çalışmayı 2 etap şeklinde gerçekleştireceğiz. Bugün burada başlattığımız çalışmayı Mayıs 2022’de tamamlayarak projenin birinci etabını kullanıma açacağız. Yerli ve yabancı misafirlerimizi ağırlayabileceğimiz bu alanda yürüyüş ve bisiklet yolları, sosyal donatı ve peyzaj alanları, mini golf sahası, spor alanı ve çocuk oyun alanları ile engelsiz halk plajı bulunacak” demişti.

Daha önceki sözlerine bağlı kalarak başkan Kılınç Sahil Projesi’nin birinci etabını tamamladı. Tespitlerime göre; bu projede yapılanlar şöyle:

1.Etap 82 belediye tesislerinden Aqupark’a kadar alanda ve 32.000 metrekare.
Caretta Caretta gözetleme kulesi/Çocuk Oyun ve Yetişkin Spor Parkı/Kafeterya ve Büfeler/Mescit ve Güvenlik Ofisi/Kameriye, Pergola ve Banklar/Yürüyüş ve Bisiklet Yolu/Bisiklet Kiralama Noktası/Soyunma ve Duş Kabini/Çocuk Bakım Ünitesi.

Değerlendirmek/Kurallara uygun olarak kullanmak/Yapılana teşekkür etmek/Allah razı olsun demek, biz Anamurlulara düşer.
Teşekkürler Anamur Belediyesi. Teşekkürler Hidayet Başkan.
Sağlıklı olun. Haziran 2022, Anamur. İsmet Kadıoğlu. 

 

İsmet Kadıoğlu

İsmet Kadıoğlu

DİĞER YAZILARI PROF. DR. SELÇUK GÜVEN CHP HEP "YAPTIRMAZIK" OYNUYOR "Z" KUŞAĞIYMIŞ YAŞLI ADAM BAŞKAN HİDAYET KILINÇ'LA SAHİL PROJESİ'Nİ KONUŞTUK ANAMUR'A DOĞAL GAZ GELECEK Mİ? KUL HAKKI ve HELALLEŞMEK HUDUT KIZILELMADIR ARTIK ENGELLEMELERİ ENGELLEYECEĞİZ ÇOCUKLAR ve EVET-HAYIR AİLE ve MUTLULUK KURBAN ve BAYRAM HÜKÜMETE BİR MEKTUP,ÖZEL BİR KURUMA DİRENİŞ..2 HÜKÜMETE BİR MEKTUP,ÖZEL BİR KURUMA DİRENİŞ..1 ANNEN YAŞIYORSA.. KORONA SIRA SENDE DİYOR. DOSTLAR, TÜM HASTALARIMIZA DUA.. YAŞLI,GEÇGİN, İHTİYAR SUBAYLAR RAHATSIZ İKİ GÜN AKÇAALAN'DA-3 ÖZEL GÜNLERİN ÖNEMİ KÖY ENSTİTÜLERİ-2 DOĞAN CÜCELOĞLU VEFAT ETTİ. "TOPRAK ALDIĞINI GERİ VERMEZ" KÖY ENSTİTÜLERİ-1 İKİ GÜN AKÇAALAN'DA-2 İKİ GÜN AKÇAALAN'DA-1 2021 YILINDA MASKESİZ GÜLÜMSEYİN AŞK ve SEVGİ ÇİÇEĞİ NERGİS BOZYAZI'NIN, ANAMUR'UN SEVİLEN EVLADI ALİ DENİZ'İ KAYBETTİK EVET ANAMUR SALLANDI ÖĞRETMEN KÖŞEKBÜKÜ ASTIM MAĞARASI-2 KÖŞEKBÜKÜ ASTIM MAĞARASI-1 ANAMUR'DA TARİHİ MEKANLAR YALNIZLIK/YALNIZ OLMAK-4 YALNIZLIK/YALNIZ OLMAK-3 SAKARYA DOĞALGAZ HAVZASI CORONA BİR ÇINAR AĞACINI DA GÖÇÜRDÜ (Yazar Sümer Şenol) ÜRETİM MALİYETİ SATIN ALMAKTAN PAHALI.. ÖYLE Mİ? YALNIZLIK/YALNIZ OLMAK-2 YALNIZLIK/YALNIZ OLMAK-1 TÜRKİYE TEKNOLOJİ TAKIMI VAKFI (T3)-2 TÜRKİYE TEKNOLOJİ TAKIMI VAKFI (T3)-1 YERLİ OTOMOBİL DEVRİM ve ERBAKAN ŞAKİR ZÜMRE ve İLK MİLLİ CEPHANE FABRİKASI MARSHALL ve SÜT TOZU NURİ DEMİRAĞ ve UÇAK FABRİKASI TAYYARECİ VECİHİ HÜRKUŞ NURİ KİLLİGİL'İN SİLAH FABRİKASINDA ÇIKARILAN YANGIN ve PATLAMA-2 NURİ KİLLİGİL'İN SİLAH FABRİKASINDA ÇIKARILAN YANGIN ve PATLAMA-1 LAK LAK, VAK VAKLA GEÇEN ÖMÜRLER ÜSEYİN EMMİ ve ÜSNÜ EMMİNİN IRAMAZANI GERÇEK DOSTLUK, ÇUKURDA BİRİKEN YAĞMUR SUYU DEĞİL. VİRÜS NE ZAMAN BİTER? VİRÜS 3.DÜNYA SAVAŞINI ÇIKARDI BEN 70 YAŞINDAYIM. BEN ve BENİM GİBİ OLANLAR ALINIYORUZ VİRÜS ve DUADAN RAHATSIZ OLAN PROVAKATÖRLER EVDEKAL KÖPEKSİZ KÖYDE DEĞNEKSİZ GEZENLER KRİSTAL ÇOCUK ATAKAN ve OYUN ANAMUR'DA İLK DERSHANE, ÖZEL OKUL ve İSMET DEMİR EN KALİTELİ PETROLE SAHİP LİBYA'DA TERÖRİSTLER LİDERİ HAFTER KİMDİR? LİBYA'DA 400 YIL OSMANLI ADALETİ NEREYE GİDECEĞİMİZİ BİLEBİLMEK İÇİN MASTER MI YAPALIM? "KURBAĞALAR İÇİN GÖL" / "KÖPRÜYÜ YIKARIZ" "68 MODEL SOLCU TAVRI" ANAMUR'DA DOĞALGAZ KLİMA ve MUZ SERASINDA DOĞALGAZ ÇORBA EDELİM AK PARTİ UMUT PARTİSİ PORF. DR. TURAN GÜVEN'İ ÖLÜM MELEĞİ DAİMİ EVİNE GÖTÜRDÜ "ÇOK BÜYÜK BİR LİDERİNİZ VAR. BEN BU ADAMIN HAYRANIYIM." dedi "6 YILIN EMEĞİ 6 GÜNDE YOK OLDU" BARIŞ PINARI HAREKATI ve SAĞ OLASIN DİPLOMASİ IMF/SURİYE TOPLANTISI. ŞÜKREDELİM TEMEL DEPREM ve İMAMOĞLU "BATSIN SİZİN KÜRDİSTAN DAVANIZ"" 15 TEMMUZ DESTANI Başlık Başlık
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
BURÇ YORUMLARI
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA

1xbet Restbetbetpas giriş restbet betpas
restbet.com ucansupurgedernegi.com heceder.org digifestnyc.com Bahis forum

.