DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Hüseyin ŞAHİN
Hüseyin ŞAHİN
Giriş Tarihi : 20-02-2021 10:45
Güncelleme : 27-02-2021 16:35

 

                            HAYATIMIZA GİREN MASKELER...!

 

       İnsanoğlunun hayatına girmiş, görünmeyen ve görünen olmak üzere iki maske vardır. Bunlardan;

       1- Görünmeyen maske: Başın süsü olan ve her milimetre karesinde bir insan tipi bulunan yüze; yüzün sahibi tarafından, iki çizgi arasında takılan ve altında;

- Hak ile batılın,

- Samimiyet ile riyakarlığın,

- İman ile isyankarlığın,

yanyana durup gizlendiği, saklandığı maskedir. Söz vardır. " İki ayaklı güdülmez." İki ayaklının(insanın) nerede, nezaman, ne yapacağı önceden bilinmediğinden, insanoğlu, görünmeyen bu maskenin altında bulunan insan tiplerinin içinde sakladığı değerleri/değersizleri, Allah(c.c) tarafından mücehhez kılındığı akıl ve iradesiyle ortaya koyar. Buraya kadar ne olduğunu, ne olacağını kimse bilemez. Bu sebeple; gizli iken aşikar olanlar, aşikar edeni ya yüceltecektir, ya da çukur yapacaktır. Burada, fiil faile aittir. Böylece, görünmeyen maske ve altındakiler insanın kendini ilgilendirir.

       2- Görünen maske: Korunmak veya gizlenmek maksadıyla özel olarak imal edilip yüze geçirilen bezden veya plastikten yapılmış parçadır. Geçmişte; yapılan iş'de ihtiyaç duyulduğunda kullanılan maske, son bir yıldır, dünyayı etkisi altına alan virüs nedeniyle, insanlığın hayatına öylesine hızlı bir giriş yaptı ki; insanların büyük bir kısmının günlük hayatının vazgeçilmezi oldu.

        Buna karşılık; ülkemizde, yetkili-yetkisiz herkes tarafından dillerinde tüy bitercesine yapılan bütün uyarılara rağmen, konulan kurallara uymamakta ısrar eden, dolayısıyla maskeden uzak duran bazı vurdum duymazlar, olayın hala vahametini kavrayamamışlardır. Milletin sağlığını hiçe sayan bu idraksizler, insanlıktan nasibini almamış insan müsvetteleri, virüsle kurdukları ortaklık çerçevesinde melanetliklerine hergün kaldıkları yerden devam etmekteler.

       Sözde kullandıkları maske, kural gereği olması gereken yerde değil, olmaması gereken yerlerinde takılı vaziyette ortalıkta hödük gibi  dolaşıp duruyorlar.  Yapmayın...! Konu bütünü ilgilendiriyor. İnsanlarımız ölüyor. Virüs sayenizde hızla yayılıyor. Saygısızlığı, seviyesizliği bırakın, konulan kurallara uyun ve insanlarımızın sağlığıyla daha fazla oynamayın.

       İşte...! Görünen maske, insanlığı ilgilendiriyor. Bundan dolayı; ya maskeyi takılması icap eden yere takın, ya da takılmaması gereken yerlere takıp, ortalıkta mel...! gibi dolaşıp, virüse çukurluk yapmayın...!

SAYGILARIMLA.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İBB Ekrem İmamoğlu Adalar
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Advert

1xbet medyum