TANITIM
Giriş Tarihi : 25-02-2021 14:47   Güncelleme : 25-02-2021 14:47

Zlatan İbrahimovic'e Yönelik Irkçı Söylemler

İtalyan ekibi Milan'ın UEFA Avrupa ligi son 32 turunda Sırbistan ekibi Kızılyıldız takımı ile karşı karşıya geldi. İlk maç için Kızılyıldız deplasmana giden Milan sahadan 2-2 berberlikle ayrıldı.

Zlatan İbrahimovic'e Yönelik Irkçı Söylemler

Maçta forma giyemeyen yıldız futbolcu Zlatan İbrahimovic'e taraftarlar ırkçı söylemlerde bulundu. Taraftarlar Bosnalı bir müslümanın çocuğu olan Zlatan İbrahimovic'e sözlü tacizde bulunarak Bosnalı müslümanlar için ırkçı söylemlerde bulundu. Bu ırkçı söylemlerde spor haberi yapan ajanslara da konu olmuştu.

 UEFA'nın Irkçı Eylemler Hakkında Açıklamalar

 Kızılyıldız ile Milan arasında oynanılan maçta taraftarlardan Zlatan İbrahimovic'e yönelik ırkçı terimler kullanılmıştı. UEFA 18 Şubat'ta oynanılan maçta yapılan ırkçı söylemler için UEFA disiplin yönetmeliği gereği soruşturma açıldığı açıkladı. Bu konu hakkında birçok alanda haberler gündeme gelmişti. Irkçılığın futbol sahalarından uzaklaştırılmak için betper giriş yapan kanallardan dile getirilmişti.

 Irkçı Söylemlerle Geçen Maçtan Önemli Anlar

 UEFA Avrupa ligi son 32 turunda karşılaşmasında maçın büyük bölümünde İtalyan ekibi Milan 2-1 önde götürdü. Milan maçın 42. dakikasında Kızılyıldız takımın oyuncusu kendi kalesine attığı golle ile 1-0 öne geçti. Kızılyıldız takımı 52. dakikasında kazandığı penaltıyı gole çevirince maç 1-1 geldi. Da sonra Milan'ın kazandığı penaltı gol olunca durum 2-1 oldu. Kızılyıldız takımın son uzatmalarda bulduğu gol ile maç 2-2 olarak bitti. Maç bol gollü bitmesinin yanında taraftarlar tarafından söylenen ırkçı terimler maçın önüne geçti. Maçtaki ırkçı söylemler betper yapan basında da önemli yer tutmuştu.