GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-02-2021 16:04   Güncelleme : 16-02-2021 10:51

Zeynep Sena 13 Vatandaşımızla PKK'nın Şehit Ettiği Polis Babasını Asker Selamı İle Uğurladı

Haber Merkezi-Irak'ın Kuzeyinde ki Gara bölgesinde bulunan mağarada 13 vatandaşımızla birlikte PKK'lı teröristlerce şehit edilen polis memuru Sedat  Yabalak (35), memleketi Mersin'de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı törenle toprağa verildi. Şehidin, polis kıyafeti giyen 7 yaşındaki kızı Zeynep Sena, babasını asker selamıyla uğurladı.

Zeynep Sena 13 Vatandaşımızla PKK'nın Şehit Ettiği Polis Babasını Asker Selamı İle Uğurladı

Haber Merkezi- Irak'ın Kuzeyindeki Gara bölgesinde bulunan mağarada 13 vatandaşımızla birlikte PKK'lı teröristlerce şehit edilen polis memuru Sedat  Yabalak (35), memleketi Mersin'in Bozyazı İlçesinde   İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı törenle toprağa verildi. Şehidin, polis kıyafeti giyen 7 yaşındaki kızı Zeynep Sena, babasını asker selamıyla uğurladı.
Pençe Kartal-2 Harekatı'nda Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesindeki mağarada PKK'lı teröristlerce şehit edilmiş olarak bulunan 13 kişiden Polis Memuru Sedat Yabalak'ın naaşı, Malatya'da yapılan otopsinin ardından memleketi Mersin'in Bozyazı ilçesine getirildi. Baba ocağında alınan helalliğin ardından Tekeli Camii'nde tören düzenlendi. Törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Akdeniz Bölge Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Vali Ali İhsan Su, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, milletvekilleri, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, askeri erkan, şehidin annesi Ünzile, babası Kadir, eşi Burcu ve kızı Zeynep Sena Yabalak ile kardeşlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Törende polis kıyafeti ile babasına asker selamı veren şehidin kızı Zeynep Sena herkesi duygulandırdı. Bakan Soylu, şehidin acılı ailesini teselli etti.
Şehit Polis Memuru Ahmet Yabalak'ın cenazesi, kılınan namazın ardından gözyaşlarıyla Tekeli Mahalle Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

Terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyi Gara bölgesinde kalleşçe şehit ettiği 13 görevliden biri olan polis memuru Sedat Yabalak için Mersin'in Bozyazı ilçesinde düzenlenen törende gözyaşları sel oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı törende polis kıyafeti giyen şehidin 7 yaşındaki kızı Zeynep'in babasının naaşı önünde selam durması duygu dolu anlat yaşattı. Anne Ünzile Yabalak ile baba Kadir Yabalak ve şehidin eşi Burcu Yabalak'ı yakınları teselli ederek başsağlığı diledi.

Terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyi Gara bölgesinde kalleşçe şehit ettiği 13 görevliden biri olan polis memuru Sedat Yabalak, Mersin'in Bozyazı ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Pençe-2 Harekâtında bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen polis memuru Sedat Yabalak'ın cenazesi, uçakla Gazipaşa Havalimanına, oradan da kara yoluyla memleketi Mersin'in Bozyazı ilçesine getirildi. Tekeli Mahallesi'ne getirilen şehit polisinin Türk Bayrağı’na sarılı tabutu helallik alınmasının ardından tören için Tekeli Camii önüne götürüldü. Tören için cami önünde bekleyen acılı anne Ünzile Yabalak ile baba Kadir Yabalak ve şehidin eşi Burcu Yabalak'ı yakınları güçlükle teskin etmeye çalıştı.

NAAŞININ ÖNÜNDE SEMAMA DURDU

Polis kıyafeti giyen şehidin 7 yaşındaki kızı Zeynep Yabalak'ın, babasının naaşı önünde selam durması törene katılanları duygulandırdı. Törene İçişleri Bakanı Sülayman Soylu, Vali Ali İhsan Su, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya ve milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı. İçişleri Bakanı Soylu, acılı anne Ünzile Yabalak ile baba Kadir Yabalak ve şehidin eşi Burcu Yabalak'a başsağlığı dileyerek taziyelerini iletti. Saygı duruşunun ardından Şehit Polis memuru Yabalak'ın özgeçmişi okundu. İl Müftüsü Şaban Kondi'nin kıldırdığı cenaze namazının ardından törene katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehidin tabutu omzuna alarak tekbirler eşliğinde cenaze aracına kadar bir süre taşıdı. Şehit Yabalak'ın cenazesi daha sonra Tekeli Mezarlığı'nda gözyaşları toprağa verildi.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli polis memuru Sedat Yabalak, kayınbabasını ziyarete gittiği Erzurum'dan görev yeri olan Şanlıurfa'ya dönerken, 28 Temmuz 2015 yılında Lice-Diyarbakır karayolu üzerinde eşi Burcu Yabalak ve 3 çocuğunun gözleri önünde PKK tarafından kaçırılmıştı.