KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 30-08-2020 11:49   Güncelleme : 31-08-2020 10:01

Zafer Bayramımız’ın 98. Yıldönümü Böyle Kutlandı

Haber Merkezi-30 Ağustos Zafer bayramı, Anamurda koronavirüs tedbirleri altında kutlandı. Saat 09.00’da Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı.

Zafer Bayramımız’ın 98. Yıldönümü Böyle Kutlandı

Haber Merkezi-30 Ağustos Zafer bayramı, Anamurda koronavirüs tedbirleri altında kutlandı. Saat 09.00’da Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Kaymakam Mehmet Nuri Başaran, Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, kurum amirleri ve sivil toplum temsilcileri katıldı.  Tören, Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak gerçekleştirildi.
Atatürk Anıtına çelenkler konuldu. Binbaşı Selahattin Onur,  günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma gerçekleştirdi.  
30 Ağustos Zafer Bayramının 98.yıldönümü kutlama tören,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili yayınladığı mesaj okunarak son buldu.  Kaymakam  Mehmet Nuri Başaran’ın Twitter hesabı üzerinden Anamur halkına çağrıda bulunması ile Anamur’da bulunan tüm ev ve iş yerleri   Ay yıldızlı Türk Bayrağı ile donatıldı.