TANITIM
Giriş Tarihi : 31-10-2020 13:14

Yüksek Tasarruflu Proje: Elite Concept

Haber Merkezi-Yüksek enerji verimliliği ve su tasarrufu sağlayan Elite Concept, çevreye ve yaşama değer katıyor Şua İnşaat’tan Yüksek Tasarruflu Proje: Elite Concept İnşaat sektörünün öne çıkan firmalarından Şua İnşaat, 28yıldır sürdürülebilirlik misyonu çerçevesinde çevreye duyarlı ve insana saygılı projeler üretiyor.

Yüksek Tasarruflu Proje: Elite Concept

Haber Merkezi-Yüksek enerji verimliliği ve su tasarrufu sağlayan Elite Concept, çevreye ve yaşama değer katıyor Şua İnşaat’tan Yüksek Tasarruflu Proje: Elite Concept
İnşaat sektörünün öne çıkan firmalarından Şua İnşaat, 28yıldır sürdürülebilirlik misyonu çerçevesinde çevreye duyarlı ve insana saygılı projeler üretiyor. Son yılların yükselen değeri Kadıköy Fikirtepe’de konumlanan son projesi Elite Concept ile gelecek nesillere daha güzel ve yaşanabilir bir dünya bırakma hedefini benimseyen Şua İnşaat, akıllı telefon ya da tabletlerle internet bağlantısı üzerinden kontrolü sağlanabilen akıllı ev konsepti ayesinde yüksek enerji verimliliği ve su tasarrufu sağlıyor. Gri su arıtma sisteminin kullanıldığı projede, ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı için güneş enerjisinden yararlanılıyor. Dünyaca ünlü prestijli projelerde kullanılan ve güneşe karşı yüksek performanslı koruma sağlayan özel camların tercih edildiği Elite Concept’te, ısı ve aydınlatma amaçlı enerji kullanımından ciddi oranda tasarruf sağlanırken aynı zamanda işletme maliyetlerinin minimuma düşürülmesi ve aidatların azaltılması hedefleniyor.
 Hayata geçirdiği projelerle bulunduğulokasyonların mimari, sosyal ve finansal gelişimine öncülük eden Şua İnşaat; çevrecive doğaya dost ev tasarımlarıyla hayata geçirdiği Elite Concept projesi ile yüksekenerji verimliliği ve su tasarrufu sağlıyor. İstanbul’un en gözde lokasyonlarından Kadıköy Fikirtepe’dekonumlanan Elite Concept, akıllı telefon ya da tabletlerle internet bağlantısıüzerinden kontrolü sağlanabilen akıllı ev konsepti ile hayatı kolaylaştırıyor. EliteConcept; eğlence, kültür, alışveriş, yatırım ve hayatın tam merkezindeki konumununyanı sıra İstanbul’un dört bir yanına hakim manzarasıyla elit bir yaşamkonsepti sunuyor. Pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yeralan proje, ulaşım maliyetlerinin yanı sıra zamandan da büyük tasarrufsağlıyor.
Hem tasarruflu hem de çevreci
Yüksek enerji verimliliği ve su tasarrufunun sağlandığı Elite Concept projesinde gri su arıtma sistemi ile banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan sular ve yağmur suları arıtılıyor. Bu sayede tüm peyzajalanlarının sulama çalışmaları ve klozet rezervuarlarında kullanılacak suihtiyacı karşılanıyor. Projede ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı için ise güneş panelleri ile güneş enerjisinden yararlanılıyor. Projenin tümbu uygulama yöntemleri sayesinde hem çevre korunuyor hem de tasarruf sağlanıyor. Aynı zamanda işletme maliyetlerinin minimuma düşürülmesi veaidatların azaltılması hedefleniyor.
 Panoramik manzara, ısı tasarrufu sağlayan özel camlar
EliteConcept, bir yanda adalar, deniz ve tarihi yarımadanın göz alıcı siluetini diğer yanda Çamlıca’yı gören İstanbul’un dört bir yanına hakim manzarasıyla öne çıkıyor. Yüzde 90 cam panoramik cephe mimarisi ile bu manzarayı kesintisiz olarak izleyebilmeyi mümkün kılan projede, modern zamanların Babil Kulesi olarak adlandırılan Dubai’deki Burj Al Khalifa ve dünyanın en yüksek kulesiolmaya hazırlanan Cidde’deki Jeddah Tower gibi prestijli projelerde kullanılan Amerikan menşeli Guardian markasının reflekte camları kullanılıyor. Güneşe karşı yüksek performanslı koruma ve ısı tasarrufu sağlayan bu özel camlar, daireiçlerinde ısı ve morötesi ışık artışına neden olabilecek güneş enerjisini enaza indirerek sıcak havalarda klima kullanımını minimize ediyor. Her türlüuygulama için görünür ışık iletimini ise maksimum noktaya çıkararak aydınlatmaihtiyacını azaltıyor.
 Dairelerin etrafını saran balkonlar ile ferah bir yaşam
İstanbul’daki yüksek katlı projelerdeeşine az rastlanır şekilde dairelerin etrafını çepeçevre saran balkonları ilede farklılaşan Elite Concept, bu sayede sakinlerine hava alma ve gelen güneşışığını kırarak manzarayı kusursuz bir şekilde izleme fırsatı sağlıyor. Bumimari özellik ayrıca pencere temizliğinin daireler tarafından kolaylıklayapılabilmesine imkan tanıyor. Projenin açılabilen pencereleri ferahlık hissinidaha da artırırken evler de rahatlıkla havalandırılıyor.
 785 konut, 26 ticari ünite ve sosyal yaşam alanı
EliteConcept; 24 katlı 3 blokta 1+1’den 4+1’e kadar çeşitli büyüklük ve özellikte785 konut, 26 ticari ünite ve sosyal yaşam alanlarından oluşuyor. Yüzde 75’isosyal donatı ve peyzaj alanlarına ayrılan projenin sosyal tesisleri içinde;kapalı havuz, sauna, buhar odası, fitness center, cafe, süs havuzları, koşu veyürüyüş parkurları, çarşı otoparkı ve kapalı otopark yer alıyor. Blokzeminlerinde yer alan çarşı caddedeki mağazalar ise giyimden gıdaya, eczanedenmarkete, banka şubelerinden ATM’lere kadar tüm önemli ihtiyaçlara yanıt verecekşekilde tasarlandı. Projeaynı zamanda Fikirtepe bölgesinin kendi içerisinde açıkteras bahçeleri bulunan tek projesi olarak öne çıkıyor.
 Ulaşım maliyetleri ve zamandan büyük kazanç
Kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pekçok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alan Elite Concept hem ulaşım maliyetleri hem de zamandanbüyük tasarruf sağlıyor. E-5 karayoluna 1 dakikamesafede, metro ve metrobüsün yanı başında yer alan Elite Concept yaklaşıkolarak; Bağdat Caddesi’ne 6 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 5 dakika,Avrasya Tüneli’ne ve Harem Arabalı Vapur İskelesi’ne 8 dakika, Kadıköy vapuriskelesine, Moda sahiline ve Kalamış Marina’ya 10 dakika ve İstanbul SabihaGökçen Havalimanı’na 20 dakika, Akasya AVM’ye 400 metre ve Emaar Square Mall'a ise 1km mesafede konumlanıyor. Bunların yanı sıra çevresinde birçok eğitim kurumu vehastane yer alıyor.