TANITIM
Giriş Tarihi : 24-06-2020 13:54   Güncelleme : 24-06-2020 14:05

‘Yol Olmazsa Turtist Gelmez.’ Diyen Başkan Kılınç’ı Duyan Yok

Mithat Ünal-Anamur Belediye BaşkanıMHP'li Hidayet Kılınç’ın feryadını duyan yok. İki lafının birisi Anamur-Gazipaşa  arasındaki yol bitmeden  turizm yatırımcısı  gelmez.” Diyen Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, aynı sözlerini yineledi. Kılınç'ın yol talebine sessiz kalanlar kamuoyundan da büyük tepki almaya başladı.

‘Yol Olmazsa Turtist Gelmez.’ Diyen Başkan Kılınç’ı Duyan Yok

Mithat Ünal-Anamur Belediye Başkanı MHP'li Hidayet Kılınç’ın feryadını duyan yok. İki lafının birisi Anamur-Gazipaşa  arasındaki yol bitmeden  turizm yatırımcısı  gelmez.” Diyen Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, aynı sözlerini yineledi. Kılınç; “Gazipaşa Havaalanı ile Anamur’un arasındaki mesafe 76 kilometre. 35 kilometrelik kısmı bölünmüş yol değil. Bunun 17 bin 500 metresi, 17,5 kilometresi Gazipaşa sınırında, 17,5 kilometresi Anamur.  Gazipaşa tarafındaki, 11 kilometrelik tünelle ihalesi yapıldı, çalışmaları devam ediyor, 2 kilometrelik tünelde çalışma var, kalan bölümünü de iki sene içerisinde bitirileceği bilgisini aldık. 17,5 km  köprüyol ve tünellerle 11 kilometreye inecek. İnşallah bunun da en kısa zamanda ihalesini yapıp, iki sene içerisinde bitirilmesi noktasında bir çalışma olduğunu duymaktayız. Merkezi hükümetimiz sayın bakanımız Lütfi Elvan ve milletvekillerimizin konunun üzerinde durduklarına inanıyorum.  Mersin’in turizm vitrini Anamur için, Anamur-Gazipaşa  arasındaki yol bitmeden  turizm yatırımcısı  gelmez. “ diyerek konunun önemine bir kez daha dikkat çekti.
Anamur’un, kültürel, tarihi, doğal ve sosyal zenginliğini ulusal ve uluslararası boyuta taşımak istediklerini belirten Belediye Başkanı Hidayet Kılınç; “Anamur sınırları içindeki 17,5 kilometrelik yerin viyadük ve tünellerinin yapılmayan kısmının bir an önce ihaleye çıkarılarak inşaatın bitmesiyle birlikte, turizmin de canlanacağını söyledi. Anamur’un turizm için kendine has aynı değerleri olduğunu kaydederek,”Anamur’a tatil için gelen vatandaşlar, Gazipaşa Havaalanından ilçemize gelene kadar  bitap düşüyorlar. Yol yorgunluğu maalesef tatil moduna girmelerinin önüne geçiyor. Tur şirketleri yol sorunu nedeniyle Anamur’a getirecek turist bulamama noktasına gelmiş durumda. İlçemizin  batı yakasındaki  yol  kadar  batı yönündeki yol çok önemli, turizmi  canlanmasını Anamur-Gazipaşa  yolunun  bitmesine  bağlı.”dedi.