GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-06-2020 15:41   Güncelleme : 16-06-2020 17:40

Yıldız Hemşire’den Korona da Artış Uyarısı

Mithat Ünal-Bozyazı’nın gelini Şehidimiz Murat Namdar’ın eşi Yıldız Namdar (Yıldız Hemşire) Korona da ki Artışı Böyle değerlendirdi ve belirtilen bütün kurallara uyulmasının önemine dikkat çekti. Yıldız Hemşire, paylaştığı videoda da önemli konulara deyindi.  Kendisinin de rahatsızlandığını ancak yaptırdığı test sonucunun negatif çıkması ile rahat bire nefes aldığını kaydeden Yıldız Hemşire Sosyal Medya Sayfası’ndan bir açıklama yaptı. Yıldız Hemşire yaptığı açıklamada; “Bende biraz rahatsızlandım. Şükür önemli bir şeyim yok ama tedbir amaçlı korona için test yaptırdım. Korona testi Bursada nerede yapılıyor, nasıl yapılıyor onları kısaca anlattım. Maskemizi takalım, sosyal mesafeyi koruyalım. Hijyenimize dikkat edelim. Rabbim tüm halkımıza sağlık sıhhat ve mutluluklar versin inşallah.” Dedi.

Yıldız Hemşire’den Korona da Artış Uyarısı

Mithat Ünal-Bozyazı’nın gelini Şehidimiz Murat Namdar’ın eşi Yıldız Namdar (Yıldız Hemşire) Korona da ki Artışı Böyle değerlendirdi ve belirtilen bütün kurallara uyulmasının önemine dikkat çekti. Yıldız Hemşire, paylaştığı videoda da önemli konulara deyindi.  Kendisinin de rahatsızlandığını ancak yaptırdığı test sonucunun negatif çıkması ile rahat bire nefes aldığını kaydeden Yıldız Hemşire Sosyal Medya Sayfası’ndan bir açıklama yaptı. Yıldız Hemşire yaptığı açıklamada; “Bende biraz rahatsızlandım. Şükür önemli bir şeyim yok ama tedbir amaçlı korona için test yaptırdım. Korona testi Bursada nerede yapılıyor, nasıl yapılıyor onları kısaca anlattım. Maskemizi takalım, sosyal mesafeyi koruyalım. Hijyenimize dikkat edelim. Rabbim tüm halkımıza sağlık sıhhat ve mutluluklar versin inşallah.” Dedi. Yıldız Hemşire koronadan şüphelenenler içinde  “Korona virüsünden şüphe ediyorsanız, dışarı çıkmayın. Etrafa enfeksiyon yayılmasın. 112 acil servis numarasını arayıp koronadan şüphe ettiğinizi söyleyin. Ambulanslar gelip kontrollü bir şekilde hastaneye götürüyorlar.  Bu önemli notu sakın göz ardı etmeyin.” İfadesine yer verdi.
 

 


Yıldız Hemşire Şüpheli Durumunu Ve Kontrol Sürecini Videodan Anlattı
Video paylaşımında da Korona’nın şakaya gelir yanının olmadığına dikkat çeken Yıldız Hemşire kendisinin rahatsızlandığı anlardan endişelenerek yaşadığı tedavi sürecini paylaştığı videoda anlattı:
 “ Merhabara. Maalesef yine korona virüsünde artışlar meydana gelmeye başladı. Ben hemşireyim. İnsanları tekrar uyarmak istedim.  Malum devletimiz müsaade etmişti dışarıya çıkmamızı. Çünkü insanlar bunalmıştı. Halk bunalmıştı.  Ekonomimizde sıkıntılar yaşandığı için. Bir şeyler üretilmesi gerekiyor. Normal yaşama dönülmesi mecburi. Çünkü ekonominin dönmesi gerektiği için. Fakat insanlarımız dikkat etmediler bu süreçte. Gördüm. Çok maskesiz gezen insan vardı, çok yakın mesafede bulunan insanlar vardı. Dikkat etmediler. İnsanların tek yapması gereken, maskelerini takmak, sosyal mesafeyi korumak, hijyenlerine dikkat etmeleri.  Tabi ben bu aşamada hepsine dikkat ettim, çokta gezdim. Ve bu arada bende yine boğaz ağrısı ve yüksek ateş, eklem ağrıları meydana geldi. Çok halsizim. Tabi doktora gittim hemen. Kendim için korkmadım  ama çevremdeki insanlar için yine, hem annem babam kronik rahatsızlıkları var. Hem oğlum gelmişti, benim için çok değerli insanlar. Arkadaşlarım komşularım herkesle temas halindeydim. Tabii ki sağlıkçı olarak, bir insan olarak  eğer her hangi bir şey varsa, hemen tedbirimi alıp o insanları uyarmam gerekiyordu. Gittim doktora. Aşamaları anlatmak istiyorum sizlere, kendinizde bu tür belirtiler görürseniz, yüksek ateş, ishal, eklem ağrıları, boğaz ağrısı, öksürük, nefes almakta zorluk çektiğinizi hissederseniz, gidip muayenenizi olmakta, tedbirinizi almakta fayda var….. Göğüs hastalıkları uzmanından randevu alıyorsunuz ve muayene oluyorsunuz… Yapılan işlemleri anlatmak istiyorum. Koronada neler isteniyor, neler yapılıyor?  Doktorum İlk olarak steril bir çubukla boğazımdan sıvı aldı. Burnumun deliğinden girdi, sinüslere kadar çok acılıydı. Gözlerim baya yaşardı, bayağı hissettim. Boğazıma kadar indi burnumdan oradan da sıvı aldı. Daha sonra rontgen filmi çekildi akciğer filmi ve de kan tahlili segmantasyon. Diğer lokositler falan ölçüldü, tektik  birim yapıldı ve bir gün sonra da sonuçlar çıkmış oldu. Bewn heyecanlı ve korkuyla gittim. Dediğim gibi temas ettiğim bir sürü insan vardı. Dostlarım. Çok dikkat etmeme rağmen, ‘acaba mı?’ diye düşündüm. Şükür negatif çıktı.” Dedi. Yıldız hemşire, videonun sonunda bu tür bir durumda ihmal edilmemesi gerektiği konusunda da takipçilerini uyardı.