Advert Advert Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-10-2019 16:39

Yeşilçayır:kadın emekçilerinin sosyal hakları verilmeli

Yeşilçayır:kadın emekçilerinin sosyal hakları verilmeli

Yeşilçayır:kadın emekçilerinin sosyal hakları  verilmeli

Yeşilçayır:kadın emekçilerinin sosyal hakları  verilmeli

CHP Anamur İlçe Başkanı Turabi Yeşilçayır,15 Ekim Dünya Kadın  Çiftçiler  Günü  nedeniyle  mesaj yayımladı.
CHP İlçe Başkanı Yeşilçayır, Yurt genelinde kadın çiftçilerin sayısının hergeçen yıl arttığını, özellikle ekeneklerde kadın emekçilerin  çalıştığına  vurgu  yaparak, sosyal  güvenceleri olmadan  çalışan  kadınların haklarının  verilmesini  istedi.
"Kadın çiftçilerin tarımsal üretimin her aşamasında yer almakla birlikte daha çok gıda, ürün hasadı, ürünlerin işlenmesi gibi alanlarda yoğunlaşmakla beraber ekonomiye katkıları yadsınamaz bir gerçektir. Ülkemizde Kırsal kesimde kadınların günlük yaşamda ve tarımsal faaliyetlerdeki işlerinin çeşitliliği ve çokluğu nedeniyle büyük bir yükü omuzlamaktadırlar. Kadınlarımız yeri geldiğinde tarlada traktör kullanmakta, tohum ekmekte, yeri geldiğinde ürününü hasat etmekte, hayvanlarına bakmakta, kısacası tarımın her alanında çalışmaktadır. Bunların yanı sıra üzerinde bulunan geleneksel ev işlerini yürütmekte, annelik gibi kutsal bir görevi de beraberinde yerine getirmektedir.
tarım sektörü içerisinde her türlü zorluğa rağmen görev alan kadın ve annelerin Dünya Kadın Çiftçiler gününü kutluyor, kadın emekçilerimizin,gerek  merkezi  hükümetler,gerekse yerel  yönetimler tarafından  desteklenmesini  temenni  ediyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
pazar esnafı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Bozyazı Fotoğrafçılık
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA