TANITIM
Giriş Tarihi : 17-08-2021 11:40   Güncelleme : 17-08-2021 11:40

Yeni Fenerbahçe

Yeni sezona hızlı bir şekilde giriş yapmak isteyen Fenerbahçe'nin, bu sezon için büyük bir değişim içinde olacağı şimdiden görülüyor.

Yeni Fenerbahçe

Yeni sezona hızlı bir şekilde giriş yapmak isteyen Fenerbahçe'nin, bu sezon için büyük bir değişim içinde olacağı şimdiden görülüyor. Yeni Fenerbahçe anlayışında, sezona yepyeni ümitler ile yeni heyecanlar ve yeni kadrolar ile giriş yapılıyor. 8 senedir şampiyonluk özlemi çeken Fenerbahçe, bu sezon mutlaka ve mutlaka süpertotobet giriş şampiyon olmayı planlıyor. Ali Koç başkanlığında sezona hızlı transfer hareketleri ile giriş yapan Fenerbahçe'nin radikal kararlar aldığı da dikkat çeken detaylar arasında bulunuyor.

Samandıra ruhu anlayışı ile takıma ruh katmak isteyen ve çatlak ses istemeyen Ali Koç, bu konuda takıma olan, hocaya olan güvenini sonuna kadar belli ediyor. Yeni teknik direktör Pereira'ya büyük yetki veren Ali Koç, bilindiği üzere bu teknik direktörün gelmesi ile birlikte, Emre Belözoğlu ile yollarını ayırmıştı. Birçok eleştiri alan Ali Koç'un şimdilik olumlu tepkiler ile karşılanmaya başlandığı da dikkatlerden kaçmıyor. Pereira teknik anlamda tam yetki verildi ve takımın yeniden yapılanması için hocanın her istediği görüldüğü kadarıyla yerine getirildi. Gidecek oyuncular, transfer edilecek oyuncular konusunda tam yetkili olan Pereira tarafından ne istendi ise, bugüne kadar mümkün olduğunca yerine getirildiği görüldü. Caner Erkin gönderildi, Güney Koreli transferi gerçekleştirildi.

Pereira takım üzerindeki hakimiyetinde sistemi de tamamen değiştirmiş görülüyor. Artık yeni teknik ekip kontrolündeki Fenerbahçe'de alışılmışın dışında üçlü savunma sistemine geçildiği gözlerden kaçmayan en önemli detaylar arasında bulunuyor. Takımın sisteminde savunma 3'lü olarak gündeme getirildi.

Forma kapma yarışında artık torpil anlayışının terk edildiği de en büyük değişikliklerden bir tanesi. Süpertotobet Artık formayı torpilli olanlar değil, isim ile gelenler değil, hak edenler alıyor. Net bir şekilde teknik adam, hak etmeyenin forma alamayacağını gösterdi. Bunun en büyük göstergesi de Caner Erkin gibi güçlü ve ünlü bir ismin Fenerbahçe'den ayrılması oldu.

Yöneticiler bu sezon, geçtiğimiz tüm sezonlarda olduğu gibi her fırsatta Samandıra tesislerinin yolunu tutamıyor. Teknik adam buna izin vermiyor. Fenerbahçe'nin görüldüğü kadarıyla büyük bir kabuk değişimi içerisine girdiği ve bu sezona oldukça iddialı bir başlangıç yapacağı görülüyor. Bugüne kadar oynanan hazırlık maçlarına bakıldığında, her ne kadar istenen verilmiyormuş gibi görülse de, bundan sonra yeni teknik saha, teknik kadro ya da oyun stili ile Fenerbahçe'nin adından söz ettireceği spor otoriteleri tarafından da gündeme getiriliyor.

Görüldüğü kadarıyla yeni teknik direktör yeni bir sistem ile 3-4-2-1 sistemi ile takımı oynatmayı düşünüyor. Bu sistem ile birlikte teknik adamın kafasındaki 11'i şekillendirdiği de şimdiden görülebiliyor.