SPOR
Giriş Tarihi : 26-07-2020 10:26   Güncelleme : 26-07-2020 10:28

Yayla Birlik Kupasına Corona Engeli

Mithat Ünal-Her yıl Kurban Bayramının 3. Günü geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 5. Si gerçekleştirilecek olan Gürel Bolluk’un organize ettiği Kozağacı Yayla birlik Kupası, bu yıl Dünya’yı etkisi altına alan Corona salgını nedeni ile iptal edildi.  Komite Başkanı  Gürel Bolluk, Bozyazı Kozağacında düzenlenen 5. Yayla Birlik  Kupası’nın  bu yıl Corona nedeni ile yapılmayacağını söyledi.

Yayla Birlik Kupasına Corona Engeli

Mithat Ünal-Her yıl Kurban Bayramının 3. Günü geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 5. Si gerçekleştirilecek olan Gürel Bolluk’un organize ettiği Kozağacı Yayla birlik Kupası, bu yıl Dünya’yı etkisi altına alan Corona salgını nedeni ile iptal edildi.  Komite Başkanı  Gürel Bolluk, Bozyazı Kozağacında düzenlenen 5. Yayla Birlik  Kupası’nın  bu yıl Corona nedeni ile yapılmayacağını söyledi. Bolluk; “Bozyazı İlçe Kaymakamı Arif Yalçın ve İlçe sağlık Müdürü Doktor Ahmet Hakan Acı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, Corona salgını nedeni ile bu yıl Yayla birlik Kupası’nın ertelenmesine karar verdik. Her şeyden önce vatandaşın sağlığıdır.” Dedi. Amaçlarının halkın sağlığı, mutluluğu ve huzuru olduğunu kaydeden Komite Başkanı Gğrel Bolluk; “seneye daha coşkulu, daha heyecanlı, bir Yayla birlik Kupası düzenlemeyi hedefliyoruz.” Dedi.
Geçen Yıllardaki Organizasyonları Destekleyenlere Teşekkür
Organizasyon gerçekleşmese de,  geçen yıllardaki organizasyonları destekleyen kurum ve kuruluşları ziyaret eden Komite Başkanı Gürel Bolluk, Bozyazı Kaymakamı Arif Yalçın, Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Bozyazı Belediye Başkan Yardımcısı Ali Deniz, iş adamları Şener Erkek, Okay Ok, Ali Yağ, Anamur 07 Lokantası, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Esap Yaşar Yılmaz, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar, Başkan Yardımcısı Mehmet Türe, Bozyazı CHP, MHP, İYİ Parti ve Ak Parti İlçe Başkanlarına Gülnar Ak Parti İlçe Başkanı ve Gülnar Belediye Başkanına teşekkür etti.
Kupalar Geçen Yılın Sonuçlarına Göre Verildi
Bu yıl Corona nedeni ile 5. si yapılamayan Yayla birlik Kupası için geçen yılki sonuçlara göre katılımcılara kupaları verildi. 4. Yayla birlik Kupası’nda finale kalan Bozyazı Merkez Spor ile Gürlevikspor, 2-2 berabere kalarak penaltılara katılmayan Merkez spor, diskalifiye olmuştu. 3- olan Emniyet ise, 2’ye, 4. Olan Derebaşı, 3. lük’e yükselmişti.  Kupa verme töreni ise Bozyazı Emniyet Müdürlüğünde gerçekleşti. Burada 3.’lük kupasını Derbağı spor adına İlçe Emniyet Müdürü Özgür Kaplan ve Komite Başkanı Gürel Bolluk takdim etti. 2.’lik kupasını Bozyazı Emniyet Gücü takımı adına Komser Özgür KLaplan’a, Kızılca Muhtarı Kadir Doğan, Gürlevik Muhtarı Ahmet Cesur ve Komite Başkanı gürel Bolluk takdim etti.