GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-01-2020 18:12

Yardım Tırı Yerine Ulaştı

Haber Merkezi- Anamur Belediye Başkanlığı önceliğinde başlatılan yardım kampanyası Anamur Halkının desteği ile 24 saatte çığ gibi büyüdü.  Tır  deprem bölgesi Elazığ’a ulaştı.

Yardım Tırı Yerine Ulaştı

Haber Merkezi- Anamur Belediye Başkanlığı önceliğinde başlatılan yardım kampanyası Anamur Halkının desteği ile 24 saatte çığ gibi büyüdü.  Tır  deprem bölgesi Elazığ’a ulaştı. Kampanya kapsamında İhtiyaç Malzemelerinin yanı sıra,  5 ton civarı  Anamur Muzu, 2 ton civarı da elma ve portakal  toplandı. Toplanan Malzemeler bu gün öğle    Bugün öğle saatlerinde  Anamur Belediye Hizmet Binası Önünden yolcu edildi.  Yardım tırını yolcu edenler Arasında İlçe Kaymakamı, İsmail Gültekin,  Başsavcı Seyfettin Ünal Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve çok sayıda vatandaş da yer aldı.   Programda Konuşan  Belediye Başkanı Hidayet Kılınç “Dün belediyemiz öncülüğünde başlattığımız, Elâzığ’a yardım kampanyasına Anamurlu Hemşerilerimiz kayıtsız kalmadı.
Elazığlı Vatandaşlarımızın acısını kendi acısıymış gibi hisseden Anamurlu hemşerilerimiz Belediyemizin koordinatörlüğünde başlatılan yardım kampanyasına 24 saat gibi kısa bir sürede destek vermiş ve tüm Türkiye’de olduğu gibi 1 tır dolusu eşya ve Anamur Muzu toparlanmasında büyük duyarlılık örneği sergilemiştir.  Anamurlu Hemşerilerimiz adına  Yörük Diyarı Anamur’umuzdan  Gakkoşlar Diyarı  Elazığ’a bir tır Anamur muzu ve ihtiyaç malzemelerinin yansıra, dualarımızı, selamlarımızı ve sevgimizi de yolluyoruz. Yardım malzemelerinin toparlanmasında emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımıza, Anamurlu üreticilerimize, esnaflarımıza, Komisyoncular Derneği Başkanlığımıza ve Komisyoncularımıza, Diş Hekimleri Odası Anamur Temsilciliğine, Anamur Eczacılar Odası Başkanlığına ve hayırsever Anamurlu hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum. Rabbimden bu aziz millete böylesine acıları bir daha yaşatmasın”. Dedi.   Yardım tırı dualar eşliğinde Elazığ’a ulaşmak üzere yola çıktı.