GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-01-2020 10:58   Güncelleme : 06-01-2020 14:56

Yaralı Dağ Keçisi Hayata Böyle Döndürüldü Ama

Mithat Ünal-Mersin’in Bozyazı ilçesinde ateşli silahla vurularak yaralı halde doğa severlerin yol kenarında bulunan dağ keçisi götürüldüğü veterinerde yapılan operasyonla hayata döndürüldü. Ancak keçinin bir süre sonra yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Yaralı Dağ Keçisi Hayata Böyle Döndürüldü Ama

Mithat Ünal-Mersin’in Bozyazı ilçesinde ateşli silahla vurularak yaralı halde doğaseverlerin yol kenarında bulunan dağ keçisi götürüldüğü veterinerde yapılan operasyonla hayata döndürüldü. Ancak keçinin bir süre sonra yaşamını yitirdiği öğrenildi.
Doğasever ve çevreci Bozyazı Turkuaz grubunun lideri Bahadırhan Karakoç İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Güngör Doktor  Abdurrahman Sevgili Mustafa Yılmaz ve bazı grup üyeleri hafta sonu gezisi için gittikleri Karamanastır Sugözü mesire alanında araçlarıyla döndükleri sı
rada yol kenarında hareketsiz vaziyette yatan bir dağ keçisi buldular. Yaptıkları kontrolde hayvanın ateşi silahlı vurularak yaralandığı tespit eden grup 112 Acil Servis’e haber vererek yardım istediler. Yaralı dağ keçisini merkezinin gönderdiği araca yükleyen ekip,  Doğa Koruma Ve Milli Parklar Anamur Şubesine götürdüler. Aancak burada veteriner hekim olmadığını öğren ekip hayvanı Anamur Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Veteriner Hekim Kubilay Erdal'a götürdüler.  Çevreci Grup Yol boyunca da hayvanı hayata tutunabilmek için kanayan bölgelerinden tampon yaptı.  Uyutulduktan Sonra hemen ameliyata alınan dağ keçisinin vücudundaki kurşunun çıkarırken düşme sonucu oluşan kırıklar ve tedavi edildi.
Dağ keçisi daha sonra Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne ait Bozyazı Tekmen Mahallesi'nde bulunan hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezine teslim edildi. Bir süre müşahade altında  tutulduktan sonra Tarsus Hayvan Parkı teslim edileceği öğrenilen dağ keçisinin burada uygulanacak olan tedavinin ardından tekrar doğal yaşam ortamına bırakılacağı bildirildi. Doktor Karakoç, Dağ keçisini yaralı bulduk ve tedavi ederek sağlığına kavuşturduk.  Arkadaşlarım la birlikte keçinin yaşaması için yoğun bir gayret gösterdik. Ancak duygulardan yoksun olan ve bir parça et için doğada özgürce yaşaması gereken hayvanları kaçak avlananlara ise söyleyecek söz bulamıyorum.” Dedi. Bu tür kişileri Allah'a havale ettiğini söyledi. Doktor Bahadırhan Karakoç, sosyal medya hesabından dağ keçisinin karnındaki yavrusu ile yaşamını yitirdiğini paylaştı.