GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-03-2021 20:48   Güncelleme : 28-03-2021 21:12

Yangın Kontrol Altına Alındı Ama Zarar Büyük

Mithat ÜNAL-MERSİN'in Anamur ilçesi Ören Mahallesinde faaliyet gösteren Muz Sarartma tesisi, dondurulmuş meyve sebze  tesisinde paketleme fabrikası ve sebze meyve ihracat komplekstinde yangın çıktı. Yangın akşam saatlerinde kontrol altına alındı. Yaklaşık 200 kişinin çalıştığı fabrikada, ölen ve yaralananın olmadığı öğrenildi.

Yangın Kontrol Altına Alındı Ama Zarar Büyük

Mithat ÜNAL-MERSİN'in Anamur ilçesi Ören Mahallesinde faaliyet gösteren Muz Sarartma tesisi, dondurulmuş meyve sebze  tesisinde paketleme fabrikası ve sebze meyve ihracat komplekstinde yangın çıktı. Yangın akşam saatlerinde kontrol altına alındı. Yaklaşık 200 kişinin çalıştığı fabrikada, ölen ve yaralananın olmadığı öğrenildi.  Önce fabrikanın plastik kasa üretilen bölümde henüz bilinmeyen nedenle çıkan yangın kısa sürede büyüdü.  Yangını söndürmek için bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Duman ve alevleri fark eden iş yeri çalışanları, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Bölgeye çok sayıda itfaiye, jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Kısa sürede iş yerini saran alevler nedeniyle yükselen yoğun duman, gökyüzünü kapladı. Jandarma ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Anamur Kaymakamı Aydınm Memik, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Daire Başkanı Erdal Karan olay yerinde incelemelerde bulundular. İtfaiye ekipleri yangını söndürmek için çalışma başlatırken, ilçenin yüksek rakımlı bölgelerindeki halk da yangını izledi. Ören Hali’nin hemen yanında bulunan komplekste meydana gelen yangın çevreye sıçrama ihtimaline karşı  çevre güvenliğinin alındığı yangında tek teselli olarak can kaybı ve yaralanmanın yaşanmaması oldu. Tesisin sahibi Haydar Kılınç ve çalışanlara geçmiş olsun dileklerini ileten Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, can kaybı ve yaralanmanın olmadığını ancak zararın büyük olduğunu söyledi. Akşam saatlerinde kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Yangının soğuk hava deposunda  meydana gelen gaz sıkışması patlama yaşanması nedeni ile çıktığı sanılıyor. Kesin sonucun itfaiye raporunun hazırlanmasından sonra belli olacak.