GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-04-2021 11:14   Güncelleme : 11-04-2021 11:16

″VİRÜS GEÇİRMEYEN KOMPOZİT MEZAR

Pandemi koşulları mezar anlayışını da değiştirdi. Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde “virüs ve mikropları geçirmediği” iddiasıyla kompozit malzemeden mezar üretimi başladı. Pandemide işlerin “arttığını” söyleyen fabrikanın müdür yardımcısı Ali İhsan Güngör, “En çok Karadeniz Bölgesi'ne ürün gönderiyoruz. İhracat da arttı” dedi. .

″VİRÜS GEÇİRMEYEN KOMPOZİT MEZAR

HABER: TUĞÇE BİÇER - KAMERA: ÜNAL AYDIN

Pandemi koşulları mezar anlayışını da değiştirdi. Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde “virüs ve mikropları geçirmediği” iddiasıyla kompozit malzemeden mezar üretimi başladı. Pandemide işlerin “arttığını” söyleyen fabrikanın müdür yardımcısı Ali İhsan Güngör, “En çok Karadeniz Bölgesi'ne ürün gönderiyoruz. İhracat da arttı” dedi.

Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde Covid-19 döneminde kompozit malzemeden mezar üretimi başladı. Fabrikanın müdür yardımcısı Güngör, ANKA Haber Ajansı’na "Ürettiğimiz kompozit ürünler, pandemi virüslerine karşı yapılmış bir projedir. Mühendisler ve mimarlarla çalışmalar yaptık bu çalışmalar 6 ay zaman aldı. Pandemi çıkınca, yurtdışında ve yurtiçindeki bayiler mezarı talep etmeye başladı" açıklamasını yaptı.

EN ÇOK SATIŞ KARADENİZ'E

Dünyada kompozit mezar üreten başka fabrika olmadığını söyleyen Güngör, "Özellikle Güney Afrika’da, Romanya’da, Gürcistan, Azerbaycan ve Rusya’da ihracata devam ediyoruz" diye konuştu. Türkiye'de en çok satışın Karadeniz Bölgesi'ne yapıldığını anlatan Güngör, bu durumun mezarların toprak kayması ve sele dayanıklı olmasından ve vakaların artışından kaynaklanmış olabileceğini söyledi. 

10 DAKİKADA KURULUYOR, 50 YIL GARANTİLİ

Güngör, kompozit malzemenin toprakta 100 yılda eridiğini ve ürünlerin 50 yıl garantili olduğunu söyledi. Mezarların 10 dakikada, vida sistemiyle kurulduğunu söyleyen Güngör, "İçimiz kan ağlıyor, ama bu görevi birilerinin yapması lazım" dedi.

Görüntü Dökümü:

İşletmeden detaylar

İşletme yöneticisi Merve Hanım,

Müdür Yardımcısı Ali İhsan Güngör,