SPOR
Giriş Tarihi : 07-05-2022 16:39   Güncelleme : 07-05-2022 19:19

Ve Turnuva Başladı

Mithat ÜNAL- Anamur Halkeğitim Müdürlüğü ve İlçe Spor Müdürlüğünün ortaklaşa organize ettiği Bahar Futbol Turnuvası, başladı. İlçe spor Müdürlüğü antrenman sahasında devam eden turnuvanın başlama vuruşunu Kaymakam Bilal Bozdemir,  Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, ve İlçe Milli eğitim Müdürü İlyas Mercan yaptı.

Ve Turnuva Başladı

Mithat ÜNAL- Anamur Halkeğitim Müdürlüğü ve İlçe Spor Müdürlüğünün ortaklaşa organize ettiği Bahar Futbol Turnuvası, başladı.
İlçe spor Müdürlüğü antrenman sahasında devam eden turnuvanın başlama vuruşunu Kaymakam Bilal Bozdemir,  Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, ve İlçe Milli eğitim Müdürü İlyas Mercan yaptı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan başlama töreninde, Kaymakam Bilal Bozdemir, Garnizon Komutanı albay Taner Tükel, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ve Halk Eğitim Müdürü Sadullah Şen birer konuşma yaptılar. Konuşmalarda, birlik beraberlik vurgusu yapıldı, sporun ahlaka, barışa ve sağlığa hizmet etmesi  gerektiği belirtildi. Tüm takımlara başarıların dilendiği konuşmalarda Kaymakam Bilal Bozdemir, bu yıl BAL ligine yükselen Anamur sporu tebrik etti.  Anamur  Şehir Stadyumunun böyle bir takıma yetersiz geldiğini kaydeden Bozdemir, yeni sezona kadar stadın hem sahasının hem de tribünlerinin yenileneceğini belirtti.  Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınçta, Anamur Belediyespor’un 3. Lige çıkması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.  20 takımın katıldığı ve 5 hafta devam edecek olan turnuva, öfkenin ve çatışmanın değil, kardeşliğin, çevikliğin ve centilmenliğin kazanması temennisi ile başladı.
Anamur Kurumları Spor etkinlikleri kapsamında yapılacak olan ve çeyrek, yarı final ve  final olmak üzere 3 kategori de gerçekleşecek olan  ‘Bahar Futbol Turnuvasında, Öğrenciler ve esnafla kurumlar arası kaynaşmanın sağlanması amacı ile iki öğrenci ve iki esnafın dahil edildi.  Turnuvada, bağımlılığa hayır, spora evet yazılı pankart açıldı.  

AdminAdmin