SAĞLIK
Giriş Tarihi : 29-03-2020 15:03

Vali Su: ‘Vefa Sosyal Destek Gruplarımız 7/24 Görev Başında

Haber Merkezi- Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin genelinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarının sahada çalışmalarını sürdürmeye devam ettiğini belirtti. Sokağa çıkması sınırlandırılan vatandaşlarımızın 112, 155 veya 156 numaralarını araması halinde yetkilendirilen kamu görevlilerinin ilgili adreslere yönlendirildiğini  kaydetti.

Vali Su: ‘Vefa Sosyal Destek Gruplarımız 7/24 Görev Başında

Haber Merkezi- Mersin Valisi Ali İhsan Su, Mersin genelinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarının sahada çalışmalarını sürdürmeye devam ettiğini belirtti. Sokağa çıkması sınırlandırılan vatandaşlarımızın 112, 155 veya 156 numaralarını araması halinde yetkilendirilen kamu görevlilerinin ilgili adreslere yönlendirildiğini  kaydetti. Dünya genelinde tehdit oluşturan, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi (salgın) olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19)’e karşı Cumhurbaşkanlığımız ve Bakanlıklarımızın karar ve genelgeleri doğrultusunda alınan tüm tedbirler ilimizde de kararlılıkla uygulanmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığımızın 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanların ikametleri dışına çıkmalarını sınırlandıran genelgesi doğrultusunda Valilik ve Kaymakamlıklarımızda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları Mersin’de vatandaşlarımıza hizmet etmek üzere çalışmalarına 7/24 devam ediyor.
 İlimizde Valiliğimiz koordinasyonunda Kaymakamlıklar tarafından yürütülen çalışmalardan yararlanmak isteyen yalnız yaşayan ya da yanında bir yakını olmayan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız, taleplerini iletmeye devam ediyor. Bu talepler valiliğimiz koordinasyonunda kaymakamlıklarda oluşturulan vefa iletişim merkezleri tarafından takip ediliyor ve yerine getiriliyor. Vali Su; “7/24 Vatandaşımızın Hizmetindeyiz”
Vali Ali İhsan Su yaptığı açıklamada,  ilimiz genelinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gruplarının sahada çalışmalarını sürdürmeye devam ettiğini belirtti. Sokağa çıkması sınırlandırılan vatandaşlarımızın 112, 155 veya 156 numaralarını araması halinde yetkilendirilen kamu görevlilerinin ilgili adreslere yönlendirildiğini kaydeden Vali Su,  gıda, temizlik ve sağlık gibi temel ihtiyaçlarının yanı sıra maaşlarını isteyen bu vatandaşlarımızın maaşlarının da ikametlerinde tesliminin yapıldığını ve bu hizmetlerin 7/24 karşılanmaya devam edileceğini söyledi.