GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-01-2021 12:09   Güncelleme : 07-01-2021 12:30

Vali Ali İhsan Su Anamurdaki Devlet Yatırım Alanlarını Gezdi

Vali Ali İhsan Su Anamurdaki Devlet Yatırım Alanlarını Gezdi

Mithat Ünal-Mersin Valisi Ali İhsan SU Anamur’daki Devlet yatırımlarını yerinde inceledi. Öncelikle, Kaymakam Mehmet Nuri Başaran’a makamında hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Vali Ali İhsan Su ile birlikte, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbek, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İl Jandarma Komutanı Necip Çrıkçıoğlu,  daha sonra Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve Garnizon Komutanı Albay Taner Tüklel’e nezaket ziyaretinde bulundu. 
Ziyaretlerin ardından Valilik kanalı ile Anamur’a yapılan devlet yatırımları olan, Mamure kalesi restorasyon çalışmaları, İmam Hatip Lisesi ve Pansiyonu inşaatı, İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası inşaatı, Anamur sahil iskelesi yapımı, Anamurium Antik Kenti restorasyon ve kazı çalışmaları yerinde incelendi.  
Anamurda yapılan devlet yatırımları kapsamında incelemelerde bulunan Vali Ali İhsan Su, çalışmaların aksatılmadan yürütülmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Akdenizde önemli bir turizm alanı olan Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Türk Tarih Kurumu Mersin Valiliği Anamur Kaymakamlığı Mersin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün kontrolünde devam eden kazı çalışmaları yılın 12 ayına yayılarak sürdürülüyor.  
Fotoğraflı