GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2021 10:46   Güncelleme : 24-04-2021 11:00

VAHAP SEÇER’DEN ADEM’E 23 NİSAN HEDİYESİ: KEÇİ VE OĞLAK

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Erdemli ziyareti sırasında tanıştığı özel gereksinimli Adem'i unutmadı. Kendisinden bir keçi isteyen Adem'e, 23 Nisan hediyesi olarak bir keçi ile oğlak gönderdi. Hediye karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Adem, sevincini; "Ne mutlu Türküm diyene. Köyde Başkan’a ‘keçi ver’ dedim. O da ‘Tamam getiririz, veririz, kalbini yorma, ben getiririm’ dedi. Ben de teşekkür ediyorum” sözleriyle dile getirdi..

VAHAP SEÇER’DEN ADEM’E 23 NİSAN HEDİYESİ: KEÇİ VE OĞLAK

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Erdemli ziyareti sırasında tanıştığı özel gereksinimli Adem'i unutmadı. Kendisinden bir keçi isteyen Adem'e, 23 Nisan hediyesi olarak bir keçi ile oğlak gönderdi. Hediye karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Adem, sevincini; "Ne mutlu Türküm diyene. Köyde Başkan’a ‘keçi ver’ dedim. O da ‘Tamam getiririz, veririz, kalbini yorma, ben getiririm’ dedi. Ben de teşekkür ediyorum” sözleriyle dile getirdi.

Erdemli’nin Hüsametli Mahallesi’nde ailesiyle çadırda yaşayan özel gereksinimli Adem Uyanık, mahalle ziyareti sırasında babası ile Başkan Seçer’in yanına gitmiş, sohbet etmiş ve keçi talebini iletmişti. Başkan Seçer, Adem’i kırmadı ve isteğini kısa sürede yerine getirerek bir keçi ve yavrusunun 23 Nisan hediyesi olarak kendisine ulaştırılmasını sağladı.

“VAHAP SEÇER'E TEŞEKKÜR EDİYORUM. 23 NİSAN İÇİN KEÇİ GETİRDİLER”

Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi ekipleri tarafından keçi ve yavrusu ile 3 çuval yem, Adem’e teslim edildi. İsteğinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yerine getirilmesinden dolayı oldukça mutlu olan Adem, Seçer’den keçiyi istediği anı anlattı. Beklediği keçinin gelmesinin mutluluğunu yaşayan Adem, “Vahap Seçer’e teşekkürler ediyorum. 23 Nisan için keçi getirdiler. Mersin’e de teşekkürler ediyorum. Ne mutlu Türküm diyene. Köyde Başkan’a ‘keçi ver’ dedim. O da ‘Tamam getiririz, veririz, kalbini yorma, ben getiririm’ dedi. Ben de teşekkür ediyorum” dedi.

Çiftçilikle uğraşan ve kalp rahatsızlığı olduğunu anlatan Adem'in babası Halim Uyanık da Seçer’e teşekkürlerini iletti. Baba Uyanık, “Adem rahatsızdı. 6-7 yıl tedavi gördü. Başkan köye geldiğinde Başkan’ın yanına götürdüm. Orada Adem, Başkan’dan keçi istedi. O da 23 Nisan hediyesi olarak keçi göndermiş. Allah razı olsun, teşekkür ederim” diye konuştu.

“ÇOCUK İSTEMİŞ, ÇOCUĞUN GÖNLÜNÜ ETMİŞ, ÇOK SAĞ OLSUN”

Ev hanımı olan ve tarımla uğraşan anne Hanife Uyanık, tavukları olduğunu, onu da Adem istediği için beslediklerini söyledi. Hanife Uyanık, oğlunun isteğini yerine getirdiği için Başkan Seçer’e teşekkürlerini ileterek, “Bir, iki tavuğum var. Çocuk hasta, onun için besliyorum. Tarımla uğraşıyorum. Başka bir işimiz yok. Yapamıyoruz. Adem kendisinden keçi istemiş o da 23 Nisan’da hediye etti Adem’e. Çocuk istemiş, çocuğun gönlünü etmiş, çok sağ olsun, teşekkürler, Allah razı olsun. Allah ne muradı varsa versin, Allah kaza bela vermesin, kötülerden korusun” dedi.

“ADEM'İN BAYRAMINI KUTLUYORUZ”

Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Tarımsal Hizmetler, Eğitim ve Kooperatifler Şube Müdürü Selçuk Şahutoğlu, Adem’in keçiyi istediği süreci anlatarak, “Başkanımız’ın gezisi sırasında Adem kardeşimizin Başkan Bey’den talebi vardı. Keçi talebinde bulunmuştu. Başkan Bey de, ‘Sen rahat ol ben keçiyi göndereceğim’ demişti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda biz de keçileri Başkan Bey’in vermiş olduğu söz üzerine Adem’e teslim ettik. Adem’in bayramını kutluyoruz” dedi.