EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-02-2021 11:41   Güncelleme : 27-02-2021 11:52

Vahap Seçer Söz Verdi, Çocuklar Karboğazı’nda Keyifli Bir Gün Geçirdi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, geçtiğimiz günlerde kendisinden kar gezisi talebinde bulunan çocukları kırmadı. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’nin öncülüğünde bir araya gelen çocuklar, Gülek Karboğazı mesire alanındaki etkinlikte gönüllerince eğlendi. Aralarında daha önce kar görmeyen çocukların da olduğu grup, karla oynadı, müzikli etkinliklerle temiz havanın tadını çıkardı. Yemek ikramının ardından çocuklar, Karboğazı mesire alanında çevre temizliği yaptı..

Vahap Seçer Söz Verdi, Çocuklar Karboğazı’nda Keyifli Bir Gün Geçirdi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, geçtiğimiz günlerde kendisinden kar gezisi talebinde bulunan çocukları kırmadı. Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’nin öncülüğünde bir araya gelen çocuklar, Gülek Karboğazı mesire alanındaki etkinlikte gönüllerince eğlendi. Aralarında daha önce kar görmeyen çocukların da olduğu grup, karla oynadı, müzikli etkinliklerle temiz havanın tadını çıkardı. Yemek ikramının ardından çocuklar, Karboğazı mesire alanında çevre temizliği yaptı.

BAŞKAN VAHAP SEÇER'DEN TALEPTE BULUNMUŞLARDI

Geçtiğimiz günlerde Gençlik Kampı’nda ağırlanan Tarsus İlçesi Şahin Mahallesi’nde yaşayan çocuklar, kendilerini ziyarete gelen Başkan Vahap Seçer’den kar gezisi talebinde bulunmuştu. Başkan Seçer de çocuklara söz vererek, bir etkinlik daha düzenleneceğinin müjdesini vermişti. Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen etkinlik için otobüslerle mahalleden alınan çocuklar ve aileleri, keyifli bir yolculuğun ardından Karboğazı’na ulaştı.

OYUN OYNAYIP ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTILAR 

Aralarında daha önce kar görmeyen çocukların da olduğu grup, karla oynadı, müzikli etkinliklerle temiz havada gönüllerince eğlendi. Yemek ikramının ardından çocuklar, Karboğazı mesire alanında çevre temizliği yaptı. Çocuklar, Kurtuluş Savaşı sırasında Çukurova’nın düşman işgalinden kurtuluşunda kahramanca çarpışmalara da sahne olan Karboğazı’ndaki anıtı da ziyaret etti. Ekipler, çocuklara Büyükşehir tarafından özel olarak hazırlanan maske ve kupa bardaklardan hediye etti. 

"MAHALLEMİZDE KAR GÖRMEYEN ÇOCUKLAR VARDI"

Şahin Mahallesi Muhtarı Hüseyin Aydın, yaklaşık 100 çocuğun katılım gösterdiği etkinlik için Başkan Seçer’e teşekkür ederek, “Mahallemizde kar görmeyen çocuklar vardı. Zaten pandemi nedeniyle çocuklar sıkılmışlardı. ‘Muhtar amca bizleri kara götürür müsün?’ dediler. Ben de çocuklarımızın bu isteklerini Vahap Başkanımız’a ilettim. Başkanımız da çocukları çok sever. Çocukları kırmadı ve bizlere gerekli kolaylığı sağladı, bizi Karboğazı’na gönderdi. Çocuklarımızın mutluluğu görülüyor. Vahap Başkanımız’a çok teşekkür ediyoruz” dedi.