GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-10-2022 15:55

Vahap Seçer: 'Belediyemize Algı Operasyonu Uygulanıyor.'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kentte polisevine gerçekleştirilen saldırı ve ardından yaşananlara ilişkin basın açıklaması yayımladı. Seçer, saldırının belediye çalışanları ile ilişkilendirilme çabalarını kınadı, algı yönetimi çabalarına izin vermeyeceklerini kaydetti.

Vahap Seçer: 'Belediyemize Algı Operasyonu Uygulanıyor.'

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kentte polisevine gerçekleştirilen saldırı ve ardından yaşananlara ilişkin basın açıklaması yayımladı. Seçer, saldırının belediye çalışanları ile ilişkilendirilme çabalarını kınadı, algı yönetimi çabalarına izin vermeyeceklerini kaydetti.

Vahap Seçer, Mersin'de polisevine yönelik gerçekleşen silahlı saldırının ardından, bazı belediye başkanlarının gözaltına alındığını, bu anların görüntülerinin medyaya servis edildiğini ve saldırı ile belediyenin ilişkisi olduğu algısı yaratılmak istendiğini belirtti. Seçer gözaltına alınanlardan bir daire başkanı hakkında tutuklama kararı verildiğini ancak bunun da başka bir soruşturmadan kaynaklandığını ifade etti.

"Bu yaşananların belediyemizi ve belediye çalışanlarını kentimizde gerçekleşen terör saldırısıyla ilişkilendirme gayreti olduğu apaçık ortadadır. Bunu kesinlikle reddediyoruz!" diyen Vahap Seçer, "Genel seçimler yaklaşırken Türkiye’de yaratılmak istenen siyasete ilişkin algı yönetimlerine Mersin’in ve belediyemizin alet edilmesine izin vermeyeceğiz!" ifadelerini kullandı.

Vahap Seçer'in açıklamasının tamamı şu şekilde:

“Değerli vatandaşlarım;

Kentimizde meydana gelen terör saldırısında şehit olan polisimize Allah’tan rahmet, yaralı polisimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Terör saldırısını, destekleyenleri ve medet umanları bir kez daha lanetliyorum!

Mersin Büyükşehir Belediyesi yasalar çerçevesinde, adli sicil kaydı temiz, İçişleri Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kapsamında istihdam edilen 11 bin çalışanıyla Mersin halkına hizmet etmektedir.

Bir süredir malum çevreler tarafından, Belediyemizle terör örgütleri arasında bağ kurmaya yönelik; iftiralar, çeşitli senaryolar ve karalama kampanyaları ile bilinçli ve ısrarlı bir algı operasyonu sürdürülmektedir.

Hukuk ile bağdaşmayacak yöntemlerle devletimizin kurumları eliyle belediyemiz çalışanlarına yönelik operasyonlar yapılmakta, hem çalışanlarımıza hem de belediyemize yönelik itibar suikastları sahnelenmektedir.

Mersin’deki terör saldırısının hemen ardından yapılan operasyonlarda, biri daire başkanı olmak üzere çalışanlarımız da devletin resmi televizyon kanalının kameraları eşliğinde gözaltına alınmış, görüntüler bazı medya organlarına servis edilerek sanki terör eylemiyle belediyemizin ilişkisi olduğu algısı yaratılmak istenmiştir.

Yaratılmak istenen bu ortamda, terör saldırısıyla ilgisi olmayan başka bir soruşturma kapsamında daire başkanımız hakkında tutuklama kararı verilmiştir.

Bu yaşananların belediyemizi ve belediye çalışanlarını kentimizde gerçekleşen terör saldırısıyla ilişkilendirme gayreti olduğu apaçık ortadadır. Bunu kesinlikle reddediyoruz!

Genel seçimler yaklaşırken Türkiye’de yaratılmak istenen siyasete ilişkin algı yönetimlerine Mersin’in ve belediyemizin alet edilmesine izin vermeyeceğiz!

Belediyemizin hizmetleri kaynakları israf etmeden, ayrımcılık yapmadan, kaliteli ve etkin, bütün engellemelere rağmen hız kesmeden devam edecektir.

Bu süreçte; siyasi iradenin gücünü kullanarak, devletimizin kurumlarını “korkutma aracı” ve “iktidarın sopası” haline getirmek isteyenlerin tüm çabalarına rağmen belediyemiz hakkını, hukukunu ve saygınlığını koruyacaktır.

Yürekten inanıyorum ki, Mersinliler Mersin’e sahip çıkacaktır!”

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi