GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-06-2021 12:38   Güncelleme : 17-06-2021 17:54

Uzman Doktor Maaş İsyanını Feys’te Böyle Paylaştı

Mithat ÜNAL-Anamur Devlet Hastanesi’nde görev yapan Kulak Burun Boğaz Uzman Doktor Yahya Ayhan, facebook sayfasında paylaştığı maaşına adeta isyan etti. Uzman doktorlara verilen maaşların bir yansıması olan bu tabloya yine sosyal medya sayfasında ki şu ifadeleri ile isyan ediyor.

Uzman Doktor Maaş İsyanını Feys’te Böyle Paylaştı


Mithat ÜNAL-Anamur Devlet Hastanesi’nde görev yapan Kulak Burun Boğaz Uzman Doktor Yahya Ayhan, facebook sayfasında paylaştığı maaşına adeta isyan etti. Uzman Doktorlara verilen maaşların bir yansıması olan bu tabloya yine sosyal medya sayfasında ki şu ifadeleri ile isyan ediyor.
Doktor Yahya Ayhan Paylaştığı Mesajında;
“En düşük memur maaşı 3 bin 500 TL, faizle(imam) uzman Dr arasında 3 bin TL fark kalmış. Bir doktor nasıl yetişir liseden sonra 6 yıl okul 6 yıl uzmanlık en zor sınavlar en pahalı öğretim... Reva görülen maaş verilen değer 5 bin 374 TL.  2021 de ocaktan bu tarafa yapılan kesinti 700 TL fakat övgüler tavan 24 saat çalışıyoruz. Herşeyi gören değerli yetkililer lütfen kulak verin.”
1996 yılında mezun olan Ayhan, 1998 yılından bu yana Kulak Burun Boğaz Hastalılklarında uzman doktor olarak görev yapıyor.

Reva görülen maaş, verilen değer 5 bin 374 TL

Mersin’in Anamur ilçesi Devlet Hastanesi’nde uzun yıllardır görev yapan Kulak Burun Uzmanı (KBB) Dr. Yahya Ayhan, sosyal medya hesabı üzerinden düşük maaş isyanını paylaştı. Büyük özveri ile çalıştıklarına ve uzman Doktor ile imam maaşı arasında 3 bin TL fark kaldığına dikkat çeken Dr. Ayhan, “24 saat çalışıyoruz. Her şeyi gören değerli yetkililer lütfen kulak verin” dedi.

Özellikle Covid-19 salgın döneminde ki çalışmalarıyla takdir toplayan sağlık çalışlarının düşük maaş isyanını Anamur Devlet Hastanesi’nde K.B.B Uzmanı olarak görev yapan Dr.Yahya Ayhan gündeme taşıdı. 1986’da mezun olduktan sonra çeşitli sağlık kurumlarında görev üstlenen ve 1998’den bu yana Uzman olarak görev Dr. Ayhan, düşük maaş isyanını dekontuyla paylayarak yetkililerin duyarlı olmasını istedi.

“İMAM İLE UZMAN ARASINDA 3 BİN TL FARK KALDI”

Dr.Yahya Ayhan’ın maaş isyanı ile ilgili olay paylaşımı şöyle:

“En düşük memur maaşı 3 bin 500 TL, vaizle (imam) Uzman Doktor arasında 3000 TL fark kalmış. Bir doktor nasıl yetişir? liseden sonra 6 yıl okul 6 yıl uzmanlık en zor sınavlar en pahalı öğretim. Reva görülen maaş verilen değer 5 bin 374 TL.. 2021 de ocaktan bu tarafa yapılan kesinti 600 TL. Fakat övgüler tavan. 24 saat çalışıyoruz. Her şeyi gören değerli yetkililer lütfen kulak verin.”

DÖNER SERMAYE FARKI OLMAZSA İMAM MAAŞI DAHA FAZLA

Bu arada Dr. Yahya Ayhan, çeşitli meslek grubu devlet memurlarının aldığı maaş tablosunu da paylaştı. Dr. Ayhan’ın dikkat çektiği tabloda Vaiz-imam maaşı 5 bin 836- 6 bin 311 TL olarak geçiyor. Dr. Ayhan’a, Döner Sermaye hakkından 4 bin TL de eklenince eline 9 bin 374 TL geçiyor. Belirtilen tabloya göre de bir imamın aldığı maaş ile kendisinin Döner Sermaye hakkı da eklenmesiyle aradaki fark 3 bin TL olarak hesaplanıyor.