TANITIM
Giriş Tarihi : 18-08-2020 12:18   Güncelleme : 18-08-2020 12:48

Uysal; ‘Kasap Durmuş Baba’nın Güvenini Aynı Şekilde Sürdüreceğiz’

Mithat Ünal/Tanıtım-Açılışını  4 Temmuz 2020 Cumartesi günü Yeşilyurt Mahallesi 23 Nisan Caddesi Begonya Apartmanı No:38’de açılan Kasap Durmuş Baba Şarküteri’nin çocukları, babalarının adını korumak için 50 yıl önce etteki lezzet ve damak tadının yanında halk arasında babaları Kasap Durmuş’a duyulan güveni aynı şekilde devam ettireceklerini söylüyorlar. Şarküterinin işletilmesinde söz sahibi olan Veli Uysal, güvenilir et bulmakta zorlanan halkımıza, lezzetli ve ağzının tadıyla güvenilir bir şekilde yiyebilecekleri et sunmak için bu şarküteriyi açtıklarını söyledi.

Uysal; ‘Kasap Durmuş Baba’nın Güvenini Aynı Şekilde Sürdüreceğiz’

Mithat Ünal/Tanıtım-Açılışını  4 Temmuz 2020 Cumartesi günü Yeşilyurt Mahallesi 23 Nisan Caddesi Begonya Apartmanı No:38’de açılan Kasap Durmuş Baba Şarküteri’nin çocukları, babalarının adını korumak için 50 yıl önce etteki lezzet ve damak tadının yanında halk arasında babaları Kasap Durmuş’a duyulan güveni aynı şekilde devam ettireceklerini söylüyorlar.
Şarküterinin işletilmesinde söz sahibi olan Veli Uysal, güvenilir et bulmakta zorlanan halkımıza, lezzetli ve ağzının tadıyla güvenilir bir şekilde yiyebilecekleri et sunmak için bu şarküteriyi açtıklarını söyledi.  Dükkâna babalarının adını koyduklarını ve 50 yıl önce bu ismin kazandığı güveni aynı şekilde devam ettirmek için azim ve kararlılıkla çalışmayı sürdüreceklerini kaydeden Veli Uysal; “Dükkana babamızın adını koyduk. Babamızın adını lekelememek için nasıl başladıysak o şekilde devam ettireceğiz. 1,2,3… ay, bir yıl, on yıl sonrada aynı lezzeti aynı tadı, 50 yıl önce Kasap Durmuş nasıl halka sundu ise 50 yıl sonrada, Kasap Durmuş’un çocukları olarak aynı şekilde devam ettireceğiz.” Dedi.
Baba mesleğini sürdürmeyi neden düşündünüz sorusunu, “Piyasadan alınan etlerin kaliteli olmaması ve aynı lezzeti vermemesi.” şeklinde cevaplayan Veli Uysal, lezzeti ve kaliteyi yeniden piyasaya sunmak olduğunu söyledi. 
Uysal; “Biz aynı lezzeti devam ettirmek için sadece kuzu oğlak ve dana üzerine çalışacağız. Belki koyun, inek ve tekenin getirisi daha fazladır ama biz ticari düşünceyi ön plana çıkarmıyoruz. Bizim amacımız, sadece güvenilir bir şekilde hizmet etmek, bir açığı kapatmak, babamızın oluşturmuş olduğu güveni hiçbir şekilde yıkmadan aynı şekilde hizmete devam ettirmektir. Zamanında Kasap Durmuş dendiği zaman ya da Anamur’a yeni gelen birisi ‘güvenli eti nerede bulabilirim?’ dediğinde nasıl Kasap Durmuş gösteriliyorsa, şu anda da aynı şekilde Kasap Durmuş’un çocuklarının bayrağı devraldığı Kasap Durmuş  Baba Şarküteri’nin gösterilebileceği şekilde hizmete devam edeceğiz.” Dedi.
Bu şarküteride Kasap Durmuş’un çocukları ve eniştesinin aynı azim ve kararlılıkla çalıştığının altını çizen Veli Uysal; “Kardeşlerim ve Ablamla, eniştem ve ağabeyimle birlikte bu işin altına girdik. Daha güzel, daha hijyenik, daha ferah bir ortam olması için maliyeti düşünmeden yaptık. Müşteriler geldiklerinde kolonyaları, maskeleri, dezenfektasyonlarını telsim ediyoruz. Ürünlerin hepsini baştan aşağı tekrar tekrar siliyoruz. Dükkanın içinde ve dışında ve tezgahtaki ürünleri gün aşırı siliyor, temiz bir şekilde müşterilerimize sunuyoruz.” Dedi.  
Açılışının üzerinden 1,5 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen artan müşteri yoğunluğu ise Veli Hoca’nın söylediklerini doğrular nitelikte.  Bize de bu azim ve kararlılıklarını koruyarak başarılarının devamını dilemek düşer. Kolay gelsin….