GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-05-2021 18:34   Güncelleme : 08-05-2021 19:20

ÜNYE'DE ORMAN YANGINI: ″HER YIL YANIYOR, KİMLER YAKIYOR″

Ordu'nun Ünye ilçesine bağlı Üçpınar ile Ağıdere köyleri arasındaki Masta Ağızı Ormanı'nda yangın çıktı. Ünyeli Hasan Öztürk, her yıl aynı bölgede yangın çıktığını belirterek, “Bu devlet neden önlem almıyor, kimler yakıyor bu ormanları” dedi..

ÜNYE'DE ORMAN YANGINI: ″HER YIL YANIYOR, KİMLER YAKIYOR″

Ordu'nun Ünye ilçesine bağlı Üçpınar ile Ağıdere köyleri arasındaki Masta Ağızı Ormanı'nda yangın çıktı. Ünyeli Hasan Öztürk, her yıl aynı bölgede yangın çıktığını belirterek, “Bu devlet neden önlem almıyor, kimler yakıyor bu ormanları” dedi.

Daha önce maden sondaj aramalarıyla gündeme gelen Ünye'nin Üçpınar köyü ile Ağıdere köyü sınırındaki Masta Ağızı Ormanı'nda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangını kontrol altına almak için bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.

Yangının meydana geldiği bölgede, yurttaşların geçimlerini sağladıkları fındık bahçeleri bulunuyor. 

Masta Ağızı Ormanı'nda her sene yangınların yaşandığını belirten Hasan Öztürk, ormanın kundaklandığını ileri sürdü. Yetkililere seslenen Öztürk, "Bu ormanın kimler tarafından yakıldığını devletin araştırmasını istiyoruz. Niçin yansın bu ormanlarımız? Bu ormanlarımız böyle yok olmaya mahkum mu? Bu devlet neden buna bir önlem almıyor? Neden araştırmıyor? Kimler yakıyor bu ormanları?" diye sordu.