KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 27-02-2021 13:07

Ünlü Oyuncular 221B Polisiye Festivalinde

Ünlü Oyuncular 221B Polisiye FestivalindeDamla Sönmez, 221B dergisinin düzenlediği Polisiye Festivali’nde; dünyaca ünlü, ABD doğumlu İzlandalı oyuncu Ólafur Darri Ólafsson ile polisiyeyi konuşacak. Trapped, True Detective gibi dünyaca ünlü dizilerde rol alan; The BFG, Fantastik Canavarlar gibi filmlerden tanınan Darri Ólafsson’la bugün saat 21.00’de gerçekleşecek yayın Youtube’dan izlenebilecek. Damla Sönmez ve Darri Ólafsson, dünyanın farklı ülkelerinde izlenen polisiye/suç drama dizilerinde oyuncu olmayı, türün tüm dünyada nasıl bu kadar ilgi gördüğünü iki oyuncu olarak konuşacak..

Ünlü Oyuncular 221B Polisiye Festivalinde

(BHA) - Ünlü Oyuncu, Yazar ve Yönetmenler 221B Polisiye Festivali’nde.Damla Sönmez, 221B dergisinin düzenlediği Polisiye Festivali’nde; dünyaca ünlü, ABD doğumlu İzlandalı oyuncu Ólafur Darri Ólafsson ile polisiyeyi konuşacak. TrappedTrue Detective gibi dünyaca ünlü dizilerde rol alan; The BFGFantastik Canavarlar gibi filmlerden tanınan Darri Ólafsson’la bugün saat 21.00’de gerçekleşecek yayın Youtube’dan izlenebilecek. Damla Sönmez ve Darri Ólafsson, dünyanın farklı ülkelerinde izlenen polisiye/suç drama dizilerinde oyuncu olmayı, türün tüm dünyada nasıl bu kadar ilgi gördüğünü iki oyuncu olarak konuşacak.
221B Polisiye Festivali’nin pazar günkü programında Boran Kuzum ve Miray Daner, senarist Ercan Mehmet Erdem’le birlikte, ilk sezonu yayınlanan ve ikinci sezon onayını alan Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi’ni  konuşacak.
Pazar akşamı sona erecek festivalde ekonomist ve yazar Mahfi Eğilmez, gazeteci Yazar Timur Soykan, Ceset ve Görünmeyen Misafir gibi başarılı polisiye filmlerde imzası olan senarist ve yönetmen Oriol Paulo; ödüllü yönetmenler Yeşim Ustaoğlu ve Ümit Ünal ile birlikte uzman isimler yer alacak.
221B Polisiye Festivali’ni Pazar akşamına kadar Mylos Yayın Grubu Youtube kanalından takip edebilirsiniz.
FESTİVAL PROGRAMI   
27 ŞUBAT CUMARTESİ
14:00   POLİSİYENİN USTASI ANDREA CAMILLERI ve KOMİSER MONTALBANO SERİSİ: DOÇ. DR. BÜLENT AYYILDIZ, PROF. DR. NEVİN ÖZKAN, ÇEVİRMEN SEMİH TOPÇU
16:00   BİR EKONOMİSTİN KALEMİNDEN POLİSİYE, INFERIS: MAHFİ EĞİLMEZ / ÇAĞLA ÜREN
18:00   GERÇEK VE KURGU: TÜRKİYE’DE SİYASİ POLİSİYE TİMUR SOYKAN / ÖZLEM ÖZDEMİR    
21:00   İKİ ÜLKE, İKİ OYUNCU: SINIRLAR OLMADAN POLİSİYE OLAFUR DARRI OLAFSSON, DAMLA SÖNMEZ
28 ŞUBAT PAZAR
16:00   SUÇU HAYAL ETMEK: SİNEMADA SUÇ KAVRAMI ÜZERİNE: YEŞİM USTAOĞLU, ÜMİT ÜNAL / ASLI ILDIR
17:30   EKRANDAKİ POLİSİYE: SAYGI -BİR ERCÜMENT ÇÖZER DİZİSİ BORAN KUZUM, ERCAN MEHMET ERDEM, MİRAY DANER / ONUR BAYRAKÇEKEN
19:15   DÜNYANIN EN KÜÇÜK DEDEKTİFİ: ALPER KAMU ALPER CANIGÜZ / ONUR BAYRAKÇEKEN
21:00   TERS KÖŞELERİN USTASI: ORIOL PAULO / FULYA TURHAN

Kaynak: Beyaz Haber Ajansı