GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-01-2023 10:27   Güncelleme : 25-01-2023 10:27

Uluslararası Çocuk Şenliği için toplandılar!

Lüleburgaz’da bu yıl 32’ncisine ev sahipliğinin yapılacağı 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği öncesinde Lüleburgaz Belediyesi yetkilileri ve kent paydaşlarıyla dün akşam LYKA’da geniş katılımlı bir hazırlık toplantısı gerçekleştirildi.

Uluslararası Çocuk Şenliği için toplandılar!

Lüleburgaz’da bu yıl 32’ncisine ev sahipliğinin yapılacağı 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği öncesinde Lüleburgaz Belediyesi Haberleri">Belediyesi yetkilileri ve kent paydaşlarıyla dün akşam LYKA’da geniş katılımlı bir hazırlık toplantısı gerçekleştirildi.

Katılımcı demokrasi ilkesi anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Lüleburgaz Belediyesi 32’nci Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği öncesinde kent paydaşlarıyla hazırlık toplantısında bir araya geldi. Toplantı, LYKA Prof. Dr. Türkan Saylan Salonu’nda geniş bir katılımla gerçekleşti. Toplantıda Lüleburgaz Belediye Başkanvekili Kemal Pektaş, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Samet Servet, S.S. Kadın Kooperatifi Başkanı Deniz Şahin, Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkan Yardımcısı Hira Çalışkan, Çocuk Hakları Birimi Başkanı Mehmet Arda Menekşe ve kentteki kamu kurum kuruluşları ile sivil toplum örgütleri yer aldı.

Cumhuriyetin 100’üncü yılına yakışacak

Toplantının başında ise Başkanvekili Pektaş 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği’nin önemi hakkında kısa bir konuşma yaptı. Ardından rekreasyon uzmanı İsmet Altay Süpürgeci, geçtiğimiz yıl düzenlenen 31’inci Uluslararası Çocuk Şenliği’ne ilişkin bilgilendirmede bulundu. Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Samet Servet de 32’nci Uluslararası Çocuk Şenliği’nin Cumhuriyetin 100’üncü yılına yakışır bir şekilde kutlanacağını söyledi. Çocuk Hakları Birimi Başkanı Arda Menekşe de bu yıl 400’den fazla gönüllü çocukla şenlikte boy göstereceklerinin altını çizdi.

Öneri ve talepleri sundular

Toplantıda gerçekleştirilen konuşmaların ardından katılımcılar Uluslararası Çocuk Şenliği’nin daha iyi bir şekilde kutlanabilmesi için öneri, talep ve şikayetlerini sundular. Toplantı sonunda ortaya birbirinden değerli fikirler sunuldu.

 

Kaynak: (BYZHA) - Beyaz Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi