EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-04-2020 19:34   Güncelleme : 06-04-2020 19:41

Uğurdan Online İstiklal Marşı

Mithat Ünal-Uğur Eğitim Kurumları her pazartesi İstiklal Marşımızı okuyarak online derslere başlıyor. Cuma günü de 16:45 de İstiklal Marşımızı okuyarak hafta sonu tatiline giriyor. Çocuklarımız okulda yapılan uygulamayı evlerinde yaparak psikolojik rahatlamanın yanında büyük bir moral güç kazanıyorlar. Uğur Kampüs ve Anadolu Lisesi Müdürü Mesut Bayram, amaçlarının, evlerinde de olsa, çocukların İstiklal Marşımızın manevi gücü ile motive etmek olduğunu söyledi.

Uğurdan Online İstiklal Marşı

Mithat Ünal-Uğur Eğitim Kurumları her pazartesi İstiklal Marşımızı okuyarak online derslere başlıyor. Cuma günü de 16:45 de İstiklal Marşımızı okuyarak hafta sonu tatiline giriyor. Çocuklarımız okulda yapılan uygulamayı evlerinde yaparak psikolojik rahatlamanın yanında büyük bir moral güç kazanıyorlar. Uğur Kampüs ve Anadolu Lisesi Müdürü Mesut Bayram, amaçlarının, evlerinde de olsa, çocukların İstiklal Marşımızın manevi gücü ile motive etmek olduğunu söyledi. Bayram açıklamasında; “ Uğur Orta Okullarının Türkiye genelinde bir uygulaması var. Çocuklarımızın okul ortamından kopmaması, psikolojik ve akademik olarak desteklenmesi amacıyla, hergün Pazartesi günü saat 09:55’te, İstiklal Marşı okunarak evlerimizde online derslerimiz başlıyor.

 

 

Cuma günü de 16:45’te yine aynı şekilde İstiklal Marşı okunarak haftayı kapatıyorlar. Bu, çocuklarımız için son derece moral verici oldu.” dedi. Öğrencilerin akademik olarak zaten takipte olduklarını kaydeden Bayram; “ Bu anlamda merkezi sistemimiz var. Onun dışında da kendi öğretmenlerimiz tarafından hazırlanmış olan online derslerimiz var. Çocuklarla buluşuyorlar, video konferans şeklinde, derlerini yapıyorlar. Ama bizim için en önemlisi çocukların bu dönemde, psikolojik olarak desteklenmesi. İstiklal Marşımızın da onlara  büyük bir güç verdiğini düşünüyoruz.” Şeklinde konuştu. Uğur Kampüs ve Anadolu Lisesi Müdürü Mesut Bayram Uğur Okullarının bu uygulamasından velilerinde mutlu olduklarını söylediklerini ifade etti. Uygulama hakkında da bilgi veren Mesut Bayram; “Bütün öğrencilerimiz sabahleyin kalkıyor, bayrağımızı, İstiklal Marşımızı açıp hep birlikte takip ediyorlar.” Dedi.