EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-04-2020 00:13

Uğurda Online Sınava Devam

Anamur Uğur Okullarında Online Sınava Devam

Uğurda Online Sınava Devam

UĞUR OKULLARINDA ONLİNE SINAVLAR DEVAM EDİYOR

      Corona virüs salgını nedeniyle eğitim-öğretime ara verilmesinden sonra eğitim-öğretim faaliyetlerini aksatmadan sürdüren Uğur Eğitim Kurumları yıl içerisinde planlandığı şekilde Türkiye geneli online deneme sınavlarına devam ediyor.

      Anamur Uğur Okulları Kampüs Müdürü Mesut Bayram ve Ortaokul Müdürü Kadir Uysal yapılan çalışmaları aşağıdaki şekilde kamuoyu ile paylaştılar.

       1. Özellikle yeni tedbir kararları ile birlikte 20 yaş altında çocukların da sokağa çıkmaları konusunda alınan kararlar nedeniyle ilkokuldan ortaöğretim son sınıf öğrencisine kadar bütün öğrencilerimiz 24 saat evlerinde kalarak virüsün yayılma hızını önlemek amacıyla sürece katkı sunacaklardır. Bu durumu da göz önüne alarak yeni bir planlama yaptık.

       2. Bu süreç, çocuklarımızın daha çok rehberlik desteğine ihtiyaç duyacakları bir süreç olacaktır.  Yapmış olduğumuz online psikolojik destek programları ile çocuklarımız ve aileleri yalnız bırakılmayacaktır. Spor, sanat, bilişim alanlarında da uzaktan eğitimimiz devam etmektedir.

      3. Metodbox ile uzaktan eğitimimiz devam etmektedir. Tüm dersler konu anlatımları, kavrama testleri ve soru bankası ile zengin içeriğe sahip olan metodboxtan ödevler verilmekte, öğretmenlerimiz tarafından takibi sağlanmaktadır.

      4. Nisan ayının sınav takvimi uygulanmaya devam edilecektir. Online sınavlar ile çocuklarımız Türkiye geneli sıralamalarını takip etme şansına sahiptirler. Ayrıca Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları Genel Yönetim Kurulu Başkanı Enver YÜCEL’in isteği ile gelecek yıl için okulumuza kayıt yaptırmış olan bütün öğrencilerimize ücretsiz metodbox ve deneme sınavlarına girme hakkı sağlanmıştır. Nisan ayı yapacağımız 8 deneme sınavı takvimimiz aşağıdaki gibidir.

12. Sınıflar AYT 04 Nisan 12. Sınıflar TYT-AYT 07-08 Nisan

12. Sınıflar TYT-AYT 10-11 Nisan 12. Sınıflar TYT-AYT 14-15 Nisan 12. Sınıflar TYT-AYT 17-18 Nisan 12. Sınıflar TYT-AYT 21-22 Nisan

12. Sınıflar TYT-AYT 24-25 Nisan 12. Sınıflar TYT-AYT 27-28 Nisan 

Yine 11. Sınıflar için nisan ayında 3 denememiz, 8. Sınıflar için sekiz denememiz, 7. Sınıflar için de 10-11 Nisan tarihlerinde 1 online denememiz yapılacaktır.

 

       5. Kendi öğretmenlerimiz tarafından online derslerimiz devam etmektedir. Hazırladığımız haftalık ders programı, öğretmenlerimiz ve çocuklarımız tarafından takip edilmektedir. Okulumuzda yoklama alınmakta, derse katılamayan öğrencilerin velileri bilgilendirilmekte ve katılımları sağlanmaktadır. Okula devam ettikleri gibi derse katılım sağladıkları için öğrencilerimize ve velilerimize buradan bir kez daha teşekkür ederiz. Ayrıca önümüzdeki yıl için kayıt yaptırmış olan öğrencilerimizi de canlı ders anlatımlarına dahil ediyoruz.              Derslerimiz her pazartesi 09:55’te İstiklal Marşımızı okuyarak başlıyor ve Cuma günleri de 16:45’te İstiklal Marşımızı okuyarak haftayı kapatıyoruz.

      Online toplantılarda çocuklarımızın eğitimi için öneriler üreten, daha ilk günden itibaren çocuklarından hiç kopmadan akademik ve psikolojik destek vermek için çaba sarf eden, her gün okula gidiyormuş gibi hazırlığını yaparak çocuklarına uzaktan canlı ders anlatımları yapan, bu zor dönemin unutulmaz eğitim kadrosuna da sonsuz teşekkür ederiz. 

UĞURLA GELECEK, UĞURLU GELECEK