GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-05-2020 17:08

Uçuruma Yuvarlanan İnek Güçlükle Kurtarıldı.

Hatay’ın İskenderun ilçesi kırsalında yüksekten dereye yuvarlanan bir inek, vatandaşların kendi olanaklarıyla güçlükle kurtarıldı. Birçok birimden talep etmelerine karşın yardıma gelinmemesine inek sahibi sitem etti.

Uçuruma Yuvarlanan İnek Güçlükle Kurtarıldı.

Hatay’ın İskenderun ilçesi kırsalında yüksekten dereye yuvarlanan bir inek, vatandaşların kendi olanaklarıyla güçlükle kurtarıldı. Birçok birimden talep etmelerine karşın yardıma gelinmemesine inek sahibi sitem etti.  Edinilen bilgilere göre olay (Sakit köyü) Suçıkağı Mahallesinde yaşandı. Kırsalda yayılan inek, dengesini kaybedince, yüksekten dereye yuvarlandı. Mustafa Adıkutlu adlı vatandaşa ait ineği kurtarmak için jandarma, belediye ve itfaiye ile irtibata geçerek yardım istedi, ancak yardımcı olamayacaklarının bildirilmesi üzerine çevre sakinleri kendi imkanlarıyla kurtarma çalışması yaptı. Yüksekten düşme ve dik yamaç nedeniyle ayağa kalkamayan inek kalın halatlarla vücudunun çeşitli yerlerinden bağlandı ve yaklaşık 10-15 kişiyle yukarıya çekildi. Bu arada bazı vatandaşlar da kazma kürekle tümsekler düzeltilip, yol açıldı. Vatandaşlar büyük bir çaba ve saatlerce yapılan uğraşlar sonucu inek derenin dibinden düzlüğe çıkarmayı başardı.  
Kedi Olsaydı Bütün Birimler Alarma Geçirdi! 
İneklerinin uçurumdan yuvarlanarak, ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını ifade eden sahibi Mustafa Adıkutlu, jandarma, itfaiye ve belediye çalışanları ile belediye amirlerini aradıklarını belirterek “Durumu izah ettik, bize verdikleri cevap ‘bizim yapabileceğimiz hiçbir şey yok!’ oldu. Olaya intikal etmediler neden? Şimdi kent merkezinde, küçük bir kedi ağaçta mahsur kaldığında polis itfaiye hemen olaya intikal ediyor da, kırsalda biz çağırınca neden yardıma koşmadılar! Ama ağaçta mahsur kalan bir kedi olsaydı bütün birimler alarma geçerdi…” şeklinde sitemde bulundu. Mustafa Adıkutlu, uçurumdan düşen ineği bir grup mahalle sakiniyle birlikte kendi imkânlarıyla dereden büyük zorluklarla çıkardıklarını söyledi.