EĞİTİM
Giriş Tarihi : 19-04-2021 18:59   Güncelleme : 19-04-2021 18:59

Türkiye’yi Avrupada Temsil  Edecek Olan Zehra’yı Kardeşi Böyle Tebrik Etti.

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi, Anamur Anadolu Lisesi 10/B Öğrencisi Zehra Çetin, Türkiye Bankalar Birliği’nin 13-15 yaş grubunda düzenlediği finansal Okur-Yazarlık yarışmasında yapılan derecelendirmede ilk ikiye girerek Avrupa Birliğinin açtığı Eropean Money Quiz yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek.  Ablasının 30’u aşkın Avrupa ülkesi arasında Türkiye’yi temsil edecek olmasına en çok kardeşi Anamur Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu öğrencisi Zeynep Çetin sevindi.

Türkiye’yi Avrupada Temsil  Edecek Olan Zehra’yı Kardeşi Böyle Tebrik Etti.

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi, Anamur Anadolu Lisesi 10/B Öğrencisi Zehra Çetin, Türkiye Bankalar Birliği’nin 13-15 yaş grubunda düzenlediği finansal Okur-Yazarlık yarışmasında yapılan derecelendirmede ilk ikiye girerek Avrupa Birliğinin açtığı Eropean Money Quiz yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek.   
Ablasının 30’u aşkın Avrupa ülkesi arasında Türkiye’yi temsil edecek olmasına en çok kardeşi Anamur Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulu öğrencisi Zeynep Çetin sevindi. Yarın saat 12:00’de on line olarak bilgisayar üzerinden yapılacak olan yarışma öncesi Zehra’nın, okulunun kütüphanesindeki son çalışmasına,  Okul  Müdürü Kemal Akmeşe’nin  yanı sıra, Anne Fatma Çetin, Anamur Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Baba Özkan Çetin ve kardeşi Zeynep Çetin destek oldular.  Ablası’nın böyle bir yarışmada Türkiye’yi  temsil edecek olmasına en çok Anamur Ortaokulu  7. Sınıf öğrencisi Zeynep Çetin, Ablasını örnek aldığını söyleyerek boynuna sarıldı ve tebrik etti. Zeynep; “ Ablamı öncelikle tebrik ederim. Yarınki yarışmasında başarılar dilerim. Onunla gurur duyuyorum,  Bana da çok güzel bir örnek oluyor.”diyerek tebrik etti.  Türkiye Bankalar Birliğinin yapmış olduğu yarışmada ilk beş’e girerek Avrupa yarışmasına hak kazandım. Okuluma, aileme teşekkür ederim.  Ülkemi temsil edeceğim o yarışmada.  Önce dereceye girmeyi ve birinci olmayı hedefliyorum.” Dedi.  Okul Müdürü Kemal Akmeşe ve Zehra’nın Anne ve babası da kızlarının Avrupada Türkiye’yi temsil edecek olmasından oldukça mutlu olduklarını ve yarın 12:00’sw yapılacak olan Eropean Money Quiz yarışmasında  arkasında olduklarını dile getirdiler.