EĞİTİM
Giriş Tarihi : 19-05-2020 19:10   Güncelleme : 19-05-2020 19:17

Türkiye’nin yeni hayatına doğru attığı ilk adımlar…

​​​​​​​      Özel Anamur Uğur Okulları Kampüsü, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını coşkuyla kutladı.       

Türkiye’nin yeni hayatına doğru attığı ilk adımlar…

      Özel Anamur Uğur Okulları Kampüsü, yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını coşkuyla kutladı.       

           

      Anadolu Lisesi öğrencisi Barış PINAR öğrencileri temsilen tüm Anadolu Lisesi ve Ortaokul öğrencilerine online bir konuşma yaparak gençliğin duygularını aşağıdaki şekilde dile getirdi.

      Bugün, Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönülle dolaşmasının yıldönümü.
      O gün Samsun’un vatanperver insanlarını içtenlikle selamlayan Atatürk’ün taşıdığı vatan sever duygularla, sizleri selamlıyorum.

      19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.

      “Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar ” diyor, Atatürk.

Sevgili arkadaşlar,

“Biz Türk’e istiklâl aşkını veren, Kara Fatmaların, Nene Hatunların, Yalnız Efelerin; biz “Ya istiklal ya ölüm diyen: Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Seyit Onbaşıların; biz tarihi tarih yapan Barbarosların, Ulubatlı Hasanların, Yavuzların, Atatürklerin soyundansınız. ”

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğumuz olmalıdır.

Sevgili arkadaşlar,
Temeli 19 Mayıs’ta Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “milli egemenlik” ilkesi ile, birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir.

Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız olan “Milli İrade”nin yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği biz gençlere büyük görevler düşmektedir.

Unutmayınız ki sizler: Atatürk’ün eserlerinin temel taşısınız.
Unutmayınız ki: her 19 Mayıs’ta, Samsun’dan, elden ele Ankara’ya koşturulan bayrağımız, rengini, siz asil Türk evladının damarlarındaki asil kandan almaktadır.
Unutmayınız ki “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. ”

Bu özde duygularla, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Nice 19 Mayıs’lar da nice bağımsız günlere selam olsun…