EKONOMİ
Giriş Tarihi : 17-11-2020 10:45

Türkiye’nin İlk ve En Kapsamlı B2B Zirvesi

Haber Merkezi-Marketing Türkiye liderliğinde Kuantum Araştırma ve Deloitte desteğiyle düzenlenecek olan B2B Marketing & Management Summit, ülkemiz ekonomisini sırtlayan B2B modellerin gelişmesine yönelik bir zirve olarak 24 Kasım’da online olarak gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin İlk ve En Kapsamlı B2B Zirvesi

Haber Merkezi-Marketing Türkiye liderliğinde Kuantum Araştırma ve Deloitte desteğiyle düzenlenecek olan B2B Marketing & Management Summit, ülkemiz ekonomisini sırtlayan B2B modellerin gelişmesine yönelik bir zirve olarak 24 Kasım’da online olarak gerçekleştirilecek.Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan B2B Zirvesi’nde Vestel, Metro, Turkcell, Avis, Multinet, Edenred ve Felece gibi markalar B2B deneyimlerini paylaşacaklar. Zirveye özgün başka bir çalışmaysa Kuantum Araştırma tarafından hazırlananB2B Endeks Raporu olacak. Zirvenin sonunda gerçekleştirilecek olan “B2B ExcellenceAwards” ödül töreninde ise “Yılın En İtibarlı İş Ortakları” ödüllerine kavuşacak…
B2B Marketing & Management Summit, B2B odaklı çalışan kurumların gelişmesine yönelik bir zirve olarak 24 Kasım’da sektörün paydaşlarıyla buluşacak.Katılımcılar için, başarısı kanıtlanmış B2B pazarlama ve yönetim çalışmalarının yeni trendler ışığında ele alınacağı interaktif bir platform oluşturmak amacı taşıyan zirve, Türkiye’nin en büyük B2B markalarının katılımıyla online olarak gerçekleşecek. Herkese açık olan zirve, ücretsiz olarak Marketing Türkiye sosyal medya kanallarından izlenebilecek.
B2B Marketing & Management Summit, “Yaratıcılık”, “Kurumsal Kültür”, “Dijital Dönüşüm” ve “İş Stratejisi” olmak üzere dört ana temaya odaklanacak. Sektörde yaşanan yeni gelişmeler, dijital dönüşüm ve pandemi etkileriyle beraber değişen trendler, pazarlama alanında yaşananların B2B süreçlerine ve sektöre etkisi gibi konular kapsamlı bir şekilde ele alınacak.Zirve kapsamında, global pazarlama trendlerinden tüketici iç görüsüne, satın almadan dijital varlıkların yönetimine, itibardan ihracata 13 farklı konu; Vestel, Turkcell, Felece, Ingage, Metro, Multinet, Edenred, Avis,PLAT (Özel Markalı Ürünler Sanayiciler ve Tedarikçileri Derneği), TÜSMOD (Satınalma ve Tedarik Yönetimi Meslek Odası Derneği) ve T.C. Ticaret Bakanlığı Kolay İhracat Platformu temsilcileri tarafından tüm detaylarıyla masaya yatırılacak.  
“B2B Endeks Raporu” zirvede ilk kez açıklanacak
Kuantum Araştırma’nın 50 bin KOBİ’likdatasının nabzını tutan B2B Endeks Raporu,sektörün güven, istihdam ve yatırım analizini barındırıyor. İlk kez hazırlanan bu rapor, ekonomideki güncel durumu göstermesi ve gelecek için yol gösteren bilgiler içermesi bakımından büyük önem taşıyor. Sektördeki değişimi, yatırım hareketliliğini, istihdama dair iç görüleri ve ortaklıklarda güven durumunu araştırma verileriyle ortaya koyan B2B Endeksinin her ay gerçekleştirilmesi ve kamuoyuna açıklanması planlanıyor.
B2B ExcellenceAwards ile “Yılın En İtibarlı İş Ortakları” açıklanacak
Marketing Türkiye için Kuantum tarafından 12 ilde 2.800 işletmeyle yapılan araştırmayla ve Deloitte’un uzmanlığıyla belirlenen “Türkiye’nin En İtibarlı İş Ortakları”,zirve sonrası düzenlenecek olan B2B ExcellenceAwards’ta açıklanacak. “Mükemmellik Marka Modeli” adı altında; bilinirlik puanı, müşteriye verilen önem, tanıma ve beğeni puanı, mevcutta markanın tercih durumu olmak üzere dört ana başlık altında dokuz alt kriterleyapılan değerlendirmede, 16 kategoride ilk üçü oluşturan Türkiye'nin önde gelen başarılı firmaları seçilmiş ve Marketing Türkiye Ekim sayısında yayınlanmıştı. B2B ExcellenceAwards kategorileri ve ilk üçe kalan markalar şöyle; (Liste alfabetik olarak sıralanmıştır. Birinciler B2B Marketing & Management Summit'te açıklanacaktır.)

 

•             Ofis Kırtasiye Kategorisi:Avansas- Metro - Migros

•             Gıda Mutfak Kategorisi: A101 - BİM - Migros

•             Temizlik Kategorisi: A101 - BİM - Migros

•             Yemek Kartı Kategorisi:Edenred – Multinet – Sodexo

•             Akaryakıt Kategorisi:Opet - Petrol Ofisi - Shell

•             Kargo Kategorisi: Aras Kargo - PTT - Yurtiçi Kargo

•             GSM Kategorisi:Turkcell – Türk Telekom – Vodafone

•             Banka Kategorisi: Akbank - Garanti Bankası - Ziraat Bankası

•             İnternet Sağlayıcı Kategorisi: Turkcell Superonline - Türk Telekom (TTNet)

•             Elektronik Kategorisi: Media Markt- Teknosa - Vatan Bilgisayar

•             Uzun Dönem Araç Kiralama Kategorisi:Avis- Intercity- Hedef Filo

•             Çevre ve Doğa Hakları Konusunda Duyarlı Markalar: Beko - Turkcell- Vestel

•             Kadın Hakları Konusunda Duyarlı Markalar: Koç Holding – Beko – Vodafone

•             Sürdürülebilirlik ve Enerji Tasarrufu Konusunda Duyarlı Markalar: Arçelik - Beko - Vestel

•             En Dijital ve Teknolojik Türk Markaları: Arçelik – Turkcell – Vestel

•             En Başarılı E-Ticaret Platformu:Hepsiburada- N11 - Trendyol