Advert Advert Advert
KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 21-10-2019 12:44

Türkiye sevdalısı Başbakan Ersin Tatar Anamur'a Geliyor

sevdalısı Başbakan Ersin Tatar Anamur'a Geliyor

Türkiye sevdalısı Başbakan Ersin Tatar Anamur'a Geliyor

Türkiye Sevdalısı Başbakan Anamur Fuarına Geliyor..

 

 

6.TARIM VE GIDA FUARI’NIN ONUR KONUĞU BİR TÜRKİYE SEVDALISI

 

Geçtiğimiz günlerde, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Barış Pınarı Harekatı hakkında, "1974'te biz, adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır." açıklamasında bulunmuştu. KKTC Başbakanı, Türkiye sevdalısı, Ersin Tatar; KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın bu açıklamasına tepki göstererek şunları ifade etmişti;

 

'DUALARIMIZ TÜRK HALKIYLA BİRLİKTE'

 

"Bu görüş Kıbrıs Türk halkının görüşü değildir. Kıbrıs halkı bu harekatın bilinci ve takdiri içindedir. Barış Pınarı Harekatı ile ilgili Kıbrıs Türk halkının Türkiye yanında olduğunu söyledim. Allah Mehmetçiği korusun, kollasın. Dualarımız Türk halkıyla birlikte" ifadelerini kullandı.

 

'KIBRIS BARIŞ HAREKATI OLMASAYDI KKTC DİYE BİR YER OLMAZDI'

 

Ersin Tatar şunları söyledi: "Sayın Akıncı'dan böyle bir açıklama geldi. Barış Pınarı Harekatı ile Kıbrıs Barış Harekatı'nı aynı cümle içinde kullanması şaşırtıcıdır. O günkü harekatı olmasaydı, bugün KKTC diye bir yer olmazdı. Bunu anlamakta güçlük çekiyorum. Türkiye kamuoyuyla Kıbrıs Türk halkının ayrılmaz bir parçası olduğunu, ilişkileri yürütmek amacında olduğumuzu söylemeye çalışıyorum. Bu açıklamayla gerçekten üzüldüm. Kıbrıs Türk halkının çok büyük çoğunluğu buna tepkili. Böyle bir açıklamanın yapılmaması gerektiğini söylemek isterim."

 

Türkiye sevdalısı KKTC. Başbakanı Ersin Tatar 23 Ekim 2019 Çarşamba günü Anamur’da altıncısı düzenlenen Tarım ve Gıda Fuarı’na katılacak. Fuar’da KKTC Başbakanı Ersin Tatar’da bir konuşma gerçekleştirecek. Anamur Belediye Başkanı Kılınç; Yürekli Lider, vefalı dost, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Ersin Tatar’ın Fuarımızda olması bizim için , Anamur için, büyük bir onur, çok iyi ağırlayacak, Anamur halkının misafirperverliğini göstereceğiz.” Dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
pazar esnafı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Bozyazı Fotoğrafçılık
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA