SPOR
Giriş Tarihi : 25-10-2021 08:51   Güncelleme : 25-10-2021 09:34

Türkiye Geneli Okullararası 29 Ekim Satranç Turnuva Heyecanı Bozyazı da Attı

Mithat ÜNAL/Bozyazı-TRT Mersin’in Bozyazı İlçesi’nde Türkiye Satranç Federasyonunun bu yıl 5. sini düzenlediği satranç turnuvası, öğrencilerden büyük ilgi gördü. Cumhuriyetimizin 98. Yıldönümü nedeni ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvasına, Federasyon Temsilcisi Bozyazı Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Yavuz Özcan’ın koordinatörlük yaptı.

Türkiye Geneli Okullararası 29 Ekim Satranç Turnuva Heyecanı Bozyazı da Attı

Mithat ÜNAL/Bozyazı-TRT Mersin’in Bozyazı İlçesi’nde Türkiye Satranç Federasyonunun bu yıl 5. sini düzenlediği satranç turnuvası, öğrencilerden büyük ilgi gördü. Cumhuriyetimizin 98. Yıldönümü nedeni ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvasına, Federasyon Temsilcisi Bozyazı Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Yavuz Özcan’ın koordinatörlük yaptı. 8, 10 ve 14 yaşlarda 2’şer tur olarak gerçekleştirilen turnuva, Bozyazı Öğretmenevinde 6 kategorilerinde gerçekleştirildi. Turnuvaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Gedik, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Doğan Kuz da katıldı. Velilerin de büyük bir heyecanla izlediği ve Cumartesi Pazar günü süren turnuvaya, Yalova, İstanbul, Antalya, Konya ve dv sahibi olarak Mersin merkez ve ilçelerinden 116 öğrenci katıldı. Koordinatör Yavuz Özcan, pandemiye rağmen katılımın bu denli yüksek olmasının sevindirici olduğunu söyledi. İki gün süren ve 6 hakemin gözetmenliğinde gerçekleşen turnuvada öğrencilerin, rakiplerine karşı üstünlük kurma çabalarının yanında gösterdikleri centilmenlikle de büyük takdir topladılar.
8 yaş altı turnuvada Ahmet Tayyip Limon birinciliği alırken, Tarık Üzeyir Kafkasyalı 2, Serhat Kadim 3. Oldu. 10 yaş ve altında Tunahan Alp Alkan 1., Elif Betül Bağdemir 2. Ve Alperen Duman 3. Oldu. Turnuvanın 14 yaş ve altı kategorisinde ise Yusuf Efe Taş birinci, İbrahim Talha Ünver 2. ve Atlas Toklu üçüncülüğü kazandı. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Gedik, Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Federasyon Temsilcisi Yavuz Özcan, İlçe spor Müdürü Doğan Kuz, ve hakemler verdi. Turnuvada gösterdiği centilmenlikle büyük alkış alan Doruk Aras Derya ise, Centilmenlik ödülüne layık görüldü. Deryanın ödülünü İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Gedik takdim etti. Törende görüşlerini aldığımız İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Doğan Kuz, ileride bilim insanlarının sosyal medyada gezen bir gençlikten değil, bu tür sportif faaliyetlerde zaman geçiren araştırmalar yapan gençlerden yetişeceğini söyledi.