GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2021 19:17   Güncelleme : 26-04-2021 19:23

TÜRK BAYRAĞI, ATATÜRK VE ÖZGECAN ASLAN HAKKINDA PAYLAŞIMLAR YAPAN ŞÜPHELİ HAKKINDA 6 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Sosyal medya hesabında, 2015’te katledilen Özgecan Aslan’la ilgili tepki çeken paylaşımlarda bulunan, Türk bayrağını yırtan, 3 yaşındaki bir çocuğa tecavüz ettiğini söyleyen ve Atatürk fotoğrafıyla dalga geçen 17 yaşındaki A.Ş. hakkında iddianame hazırlandı. A.Ş'nin “Devletin egemenlik alametlerini alenen aşağılama" ve "Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” suçlarıyla ilgili 6 yıla kadar hapsi istendi. Şüphelinin Özgecan Aslan ile ilgili paylaşımları ve diğer çirkin sözleriyle ilgili soruşturma dosyası ise ayrıldı..

TÜRK BAYRAĞI, ATATÜRK VE ÖZGECAN ASLAN HAKKINDA PAYLAŞIMLAR YAPAN ŞÜPHELİ HAKKINDA 6 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Sosyal medya hesabında, 2015’te katledilen Özgecan Aslan’la ilgili tepki çeken paylaşımlarda bulunan, Türk bayrağını yırtan, 3 yaşındaki bir çocuğa tecavüz ettiğini söyleyen ve Atatürk fotoğrafıyla dalga geçen 17 yaşındaki A.Ş. hakkında iddianame hazırlandı. A.Ş'nin “Devletin egemenlik alametlerini alenen aşağılama" ve "Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” suçlarıyla ilgili 6 yıla kadar hapsi istendi. Şüphelinin Özgecan Aslan ile ilgili paylaşımları ve diğer çirkin sözleriyle ilgili soruşturma dosyası ise ayrıldı.

Sosyal medya hesabında tepki çeken paylaşımları üzerine gözaltına alınan ve savcılıktaki ifadesinin ardından da “Devletin egemenlik alametlerini alenen aşağılama" ve "Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilen A.Ş. hakkında iddianame hazırlandı.

Şüphelinin hakimlikteki ifadesinde, paylaşımları fenomen olmak için yaptığını söylediği öğrenilmişti.

2 YILDAN 6 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede “Devletin egemenlik alametlerini alenen aşağılama" ve "Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” suçlarından 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Şüphelinin, küçük bir çocuğa tecavüz ile ilgili sözleri ve Özgecan Aslan ile ilgili paylaşımları nedeniyle de 'kişinin hatırasına hakaret' suçundan yürütülen soruşturmanın ise ayrılmasına karar verildi.