GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-10-2019 11:48   Güncelleme : 17-10-2019 11:51

Turgay Demirtaş, Yeniden Aday

​​​​​​​Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına yeniden aday olan Kanal 33 Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Demirtaş, basın toplantısı yaptı. Cemiyet binasında yapılan basın toplantısında, Başkan Yardımcısı Rüştü  Aydın, yapılan çalışmaları  toplantıya katılan gazetecilerle  paylaştı.

Turgay Demirtaş, Yeniden Aday

Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına yeniden aday olan Kanal 33 Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Demirtaş, basın toplantısı yaptı.
Cemiyet binasında yapılan basın toplantısında, Başkan Yardımcısı Rüştü  Aydın, yapılan çalışmaları  toplantıya katılan gazetecilerle  paylaştı.
9  Kasım  2019  tarihinde  yapılacak olan olağanüstü  genel kurulda, Mersin  Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na  yeniden aday  olan  Turgay  Demirtaş  da yaptığı konuşmada;
“Cemiyetimiz üyeleri siz değerli meslektaşlarımın bana olan güveni ve desteği ile 2018 Mayıs ayında yapılan genel kurulda, Mersin gazeteciler cemiyeti yönetim kurulu başkanlığına seçildim. Daha sonra, Türkiye gazeteciler federasyonu genel başkan yardımcılığı görevine getirildim.
Cemiyetimizin kuruluşundan bugüne, hizmet etmiş olanlara teşekkür ediyor, bugün aramızda olmayanları rahmet ve saygıyla anıyorum.
Başkanlık yaptığım süreç içerisinde benimle birlikte yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum .
Göreve seçildiğimiz günden,  olağanüstü seçim kararı aldığımız 2 Ekim 2019 tarihine kadar yönetim kurulu arkadaşlarım ile uyum içerisinde çalışmaya özen gösterdim.
Takdir edersiniz ki, bu süreçte mahkemeler dahil olmak üzere diğer sorunlar bir çok projenin hayata geçmesine engel oldu.
Cemiyetimizin en büyük sorunlarından olan kayıtlı üyelerin yapılanması ve üyeliklerin yenilenmesi öncelikli amacımız oldu.
Mevcut hazırun listesindeki tüm üyelere duyuru yaparak üyeliklerinin güncellenmesini sağladık.
Bu genel kurulda mersin gazeteciler cemiyeti, günler öncesinden, hazırun listesi belli bir süreç yaşayacak. Yeni bir yönetim anlayışı ve projelerimle siz değerli meslektaşlarımın desteğini bir kez daha istiyorum.
projelerim var;
önceliğimiz; psikolojik - hukuksal destek olacak. Mersin barosu başta olmak üzere pdr ile işbirliği içinde olcağız
tabip, eczacılar odası, il sağlık müdürlüğü başta olmak üzere sağlık sorunlarının çözümü yolunda önemli protokoller yapacağız,
İzmir projesinin mersinde yaşama geçmesini sağlayacağız. bu proje ile ekonomik sorunların çözümüne küçükte olsa katkı sağlayacağız. Hiç bir siyasi kurum ve kuruluşun yerel yönetimin arka bahçesi olmayacağız, önceliğimiz ‘’mersin ve mesleğimiz’’ olacak.
kalıcı bir yerimiz olacak. bu sorunu 1 yılda çözeceğiz.
çok amaçlı bir basın merkezimiz olacak. Cemiyetimizin bir etkinlik takvimi olacak.Tüm üyeler ne ve neler yapılacağını aylar öncesinden bilecek.
Günü / ayı belli yarışma, eğitim ,panel ,konferanslar ve gezilerimiz olacak ve daha bir çok proje hayal edeceğiz, yaşama geçireceğiz.Bu vaatlerim senettir, görev süresinde yapmazsam bir daha aday olmayacağım.Birden fazla adayın olduğu genel kurulda yarışacak tüm aday arkadaşlarıma başarılar dilerken siz değerli üyelerimizin de sağduyulu karar vereceğinize inancım sonsuzdur.Yazılı ,işitsel, görsel ve internet medyasının  varolan sorunlarını biliyorum ve bu sektörde çeyrek asırdır hizmet eden biri olarak yaşıyorum.Şahsım ve ekip arkadaşlarıma görev verildiği takdirde,  varolan sorunların çözümü için çalışacağımıza söz veriyorum.Cemiyetimizin sağlıklı bir üye yapısına kavuşturulması, toplumdaki saygınlığının arttırılması öncelikli hedeflerimiz olacaktır.
Şahsım ve arkadaşlarıma desteğini esirgemeyen cemiyetimiz üyelerine, bugün bizleri yalnız bırakmayan siz değerli dostlarıma şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerine  yer  verdi.