GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-11-2021 17:44   Güncelleme : 27-11-2021 17:44

Türe: ‘Anamur Gıda ve Tarım Fuarı Neden Yapılmıyor?’

​​​​​​​Mithat ÜNAL-Anamur Önceki dönem Belediye Başkanı  ve İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Türe, Türkiye’nin en büyük ilçe  “Gıda ve Tarım  Fuarı” bu yıl niçin yapılmadı.” Diye sordu.

Türe: ‘Anamur Gıda ve Tarım Fuarı Neden Yapılmıyor?’

Mithat ÜNAL-Anamur Önceki dönem Belediye Başkanı  ve İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Türe, Türkiye’nin en büyük ilçe  “Gıda ve Tarım  Fuarı” bu yıl niçin yapılmadı.” Diye sordu.
Bunun sebebinin kamuoyuna açıklanması gerektiğini kaydeden  Türe; “Belediye Pandemi sebepmi ? Geçen yıl yapılmadı çünkü Pandemi sebebiyle tüm ülkede fuar ve festivaller iptal edilmişti, ama bu yıl tüm ülkede fuar ve festivaller, hatta konser ve mitingler yapılıyor.Hatta bu hafta Antalya tarım fuarı, Mersin kitap fuarı devam ediyor” dedi.
Bu fuarın Anamur için büyük bir kazanım olduğunun altını çizen Mehmet Türe; “Anamur Gıda ve Tarım Fuarının 7.sini yapmıştık, çokta başarılı geçiyordu, sistem tam oturmuştu, hatta bir çok  il fuarlarını geride bırakıyordu. Son Anamur fuarında 86 firmanın katılımıyla, 25 bin  kişi ziyaretçisiyle bir rekor kırmıştık. Anamur “Gıda ve Tarım Fuarı “ ilçe ve il sınırlarını aşarak bölgesel hatta  ülke çapında bir fuara doğru gidiyordu...Bu fuarın bir hikayesi var.Kolay olmamıştı dünyaca Fuar ve Festival Organizasyonunda marka olan “CNR”firmasını ikna etmek, Türkiye’de sadece Anamur’da bir ilçede fuara evet demeleri ve devam kararı almaları kolay olmamıştı.10 yıl önce, Anamur Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu bey İle başlatmıştık mücadeleyi,Anamur Ziraat Odası başta olmak üzere Anamur’un tüm dinamiklerinin, Anamur basınının ve Anamur halkının sahiplenmesiyle başarı yakalanmıştı.”   Dedi. Anamur’un  hak ettiği kazanımları bir bir kaybetmesi gerektiğini söyleyen Türe, İlgilileri,  Anamur halkını ve Siyasi Partileri, Anamur’a sahip çıkmaya çağırdı.