SİYASET
Giriş Tarihi : 04-10-2021 16:10   Güncelleme : 04-10-2021 20:00

Tuğrul Partisinden İstifa Etti Sonra O Meşhur Fotoğrafla Poz Verdi

Mithat Ünal-Ziraat Mühendisi Alper Tahir  Tuğrul, ‘Üreticilere Fiyat Artışını Açıklayamıyorum. Dedi üyesi olduğu Adalet ve Kalkınma Partisinden istifa etti. Tuğrul istifa sebebinin aşında ise yerel yönetimdeki istikrarsızlığı gösterdi. İşyerinde basın toplantısı yapan Ziraat Mühendisi Alper Tahir Tuğrul, önce bilgisayarından e-devlet sayfasına girdi ve istifa satırını işaretleyerek 11 yıllık partisinden istifasını onaylayan butona tereddüt etmeden bastı. Üyeliğini ve istifa sonrasında partimizden üyeliğiniz sonlandırılmıştır.’ İbarelerini kameralara okuyan Ziraat Mühendisi Alper Tahir Tuğrul, asıl sürprizini istifası sonrasına sakladı

Tuğrul Partisinden İstifa Etti Sonra O Meşhur Fotoğrafla Poz Verdi

Mithat Ünal-Ziraat Mühendisi Alper Tahir  Tuğrul, ‘Üreticilere Fiyat Artışını Açıklayamıyorum. Dedi üyesi olduğu Adalet ve Kalkınma Partisinden istifa etti. Tuğrul istifa sebebinin başında ise yerel yönetimdeki istikrarsızlığı gösterdi. İşyerinde basın toplantısı yapan Ziraat Mühendisi Alper Tahir Tuğrul, önce bilgisayarından e-devlet sayfasına girdi ve istifa satırını işaretleyerek 15 yıllık partisinden istifasını onaylayan butona tereddüt etmeden bastı. Üyeliğini ve istifa sonrasında partimizden üyeliğiniz sonlandırılmıştır.’ İbarelerini kameralara okuyan Ziraat Mühendisi Alper Tahir Tuğrul, asıl sürprizini istifası sonrasına sakladı. 


Erdoğan’ın Annesi ile olan fotoğrafı ile poz verdi.
Partisinin istifasının ardından özel yaptırdığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Annesi ile çektirdiği o meşhur fotoğrafı çıkaran Alper Tahir Tuğrul,  bir süre fotoğrafa baktıktan sonra işte bu fotoğraftan ayrılacak olmak beni üzüyor.” İfadesine yer verdi. İstifası sırasında duygulandığı gözlerden kaçmayan Alper Tahir Tuğrul; “Bugün itibarı ile Adalet ve Kalkınma Partisi Üyeliğinden kendi irademle istifa ettiğimi, değerli basın mensubu arkadaşlarıma iletmek istiyorum.” Dedi.
Biri Genel Biri Yerel
Genel Sebebi üreticinin girdi fiyatları altında ezilmesi
Ziraat Mühendisi Alper Tahir İstifasının iki nedeni olduğunu söyledi.Tuğrul basın mensuplarının istifa sebebini sorması üzerine; “ İstifa sebebimi iki başlıkta anlatmayı düşünüyorum. Biri genel, Türkiye genli. Mesleğimle ilgili konularda, özellikle üreticilere artık, bu son yıllarda girdi fiyatlarının artmasından dolayı cevap veremez duruma gelmem. Örneğin gübre ve ilaç fiyatlarındaki girdi fiyatlarının hızlı yükselişini artık anlatamaz duruma geldik.  Çiftçi üretiyor, ama ne şartlarda üretiyor? Girdi fiyatları geçtiğimiz yıllara göre ikiye üçe katladı. Artık bunu anlatamıyorum.” Dedi.
Yerel Yönetimin Vefasızlığı
İstifa sebebine ikinci olarak yerel yönetimden kaynaklandığını ifade eden Ziraat Mühendisi Alper Tahir Tuğrul; “İkincisi yerel olarak… Yerelde İlçe Teşkilatımın vefasızlığı ve minnetsizliği beni çok üzüyor. Onun için istifa etme ihtiyacı duydum.” İfadesine yer verdi.
Basın mensuplarının, Yerel Yönetimin minnetsizliği ifadesini açmasını istemesi üzerine muhtarların istifalarından da örnekler veren Ak Parti Üyesi Ziraat Mühendisi Alper Tahir Tuğrul; “En azından şöyle düşünüyorm. Birkaç tane muhtar arkadaşımın istifa ettiğini duyuyorum. Yani onlardan bilgi aldım. Hep aynı sorunlar. Vefazsızlık ya.. Şimdi partinin birer neferi olarak hep görev aldık. Hep çalıştık. Gerek muhtar arkadaşlarım. Gerek biz.. Yani muhtar arkadaşlarım derken, bir muhtar arkadaşım dün beni aradı. Duymuş istifa edeceğimi, aynı konularda sıkıntı çekiyor. Onun için… Vefasızlık.’ Diyorum. Başka bir şey demiyorum.” Dedi.
Şimdilik Başka Bir Partiye Geçmiyorum.
15 yıldır bu partide hizmet ettiğini ve 11 yıldır aktif üyesi olduğunu kaydeden Tuğrul, şimdilik her hangi b ir partiye geçmeyi düşünmediğini söyledi.