GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-06-2019 11:01   Güncelleme : 03-06-2019 14:53

Trafikten Çeşmeli Uygulama

Mersin Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Anamur Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri sürücülerin dikkatlerini toplamaları ve bayramda her hangi bir kazanın meydana gelmemesi için bir taraftan denetimlerini arttırırken, diğer yandan sürücülerin dikkatlerini toplamaları için sürücülerin çeşmede yüzlerini yıkamalarını tavsiye ediyorlar.

Trafikten Çeşmeli Uygulama

Mersin Bölge Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı Anamur Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri sürücülerin dikkatlerini toplamaları ve bayramda her hangi bir kazanın meydana gelmemesi için bir taraftan denetimlerini arttırırken, diğer yandan sürücülerin dikkatlerini toplamaları için sürücülerin çeşmede yüzlerini yıkamalarını tavsiye ediyorlar.
Ekipler, sorumluluk alanlarında meydana gelen trafik kazalarını en aza indirmek ve vatandaşlarımızın Ramazan Bayramında güvenli, sağlıklı şekilde seyahat etmelerini sağlamak için denetimin yanında eğitim faaliyetlerine de ağırlık veriyor. Sürücülere  hız sınırlarına uyulması,hatalı sollama yapmamaları, emniyet kemeri takılması, seyir halinde cep telefonu ile konuşulmaması, kavşaklara yaklaşırken hızın azaltılması, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması her iki saate mola verilmesi konularında bilgilendirme çalışmalarında bulunuyor. Ayrıca sürücüler araçtan indirilerek elleri yüzleri yıkanması sağlanarak kısa süre dinlendirilmelerini ve bilgilendirilmelerini sağlıyor.