GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-10-2020 14:49

Toptaş; ‘Mobing Haksızlık ve Bir Baskıdır’

Toptaş; ‘Mobing Haksızlık ve Bir Baskıdır’

Yerel Hak-Sen Genel Başkan Sayın Yavuz Toptaş, Eskişehir Adliyesi önünde Belediye yaptığı basın açıklamasında, belediye çalışanlarının uğradığı Mobbing, özlük haklarının korunması ve keyfi yer değiştirmelerini, sözleşmeli personellere kadro verilmesini dile getirerek Belediye çalışanın sessiz çığlığına ses verdi.  
 Basın açıklamasına Ankara Hak-Sen Konfederasyonu yönetim Kurulu üyeleri ve Konfederasyona bağlı iş kolları tarafından destekledi.  Destek için Gelen; Tüm Üni-Sen Genel Başkanı sayın Mecbur Bodur, Haber Hak-Sen Genel Başkanı sayın Yılmaz Kaya, Hak-Sen Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Basın ve İletişim Koordinatörü Sayın Yusuf  Karaçor, Hak-Sen Konfederasyonu Teşkilatlandırma Koordinatörü sayın Cavit Canpolat ve Yerel Hak-Sen Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
Tüm Dünya ile birlikte Ülkemizde de yaşanmakta olan Coranavirüs salgınında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet , kederli ailelerine başsağlığı dileyerek başlanılan basın açıklamasında, Bu salgın ile mücadele de Tüm Kamu personelleri salgınla canla , başla mücadele vermiştir. Ayrım yapmaksızın Sağlık çalışanlarımız, Emniyet güçlerimiz , Zabıta Memurlarımız , Belediye çalışanlarımız , Ptt çalışanlarımız ,Afad ekiplerimiz vatandaşlarımızın yardımına koşturmuştur. Bunun örneklerini çoğaltabiliriz. Kısacası bu Covit-19 salgını bizlere hayata dair çok şey öğretti ama öğrettiği en önemli konuların başında Devlet Memurlarının önemini ve Kamu Personellerinin Devletinin, Milletinin yanında olduğunu herkese göstermiştir. Buradan tüm Kamu personeli arkadaşlarımızı yürekten alkışlıyor, teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz diyerek şöyle devam etti; Haksen Konfederasyonumuz, 2008 yılında kurulmuş olup Siyasi ve İdeolojik sendikacılığın aksine, Hak arama noktasında, Devletine, Milletine bağlı ,Kamunun ve Kamu personelinin yanında yer alan bir duruş sergilemektedir. Haksen Konfederasyonumuz 13 iş kolu ile Tüm Kamu Kurumlarında, Kamu Personellerinin kötü gün dostu olarak mücadele vermektedir.  Bugün burada, Belediyelerde ki Kamu personellerinin yaşamış olduğu sorunlara ışık tutmak, bunun yanında Eskişehir Büyükşehir Belediyesinde ki yaşamış olduğumuz Sendikal engellemelere ve hukuka aykırı yapılan olayları sizlerle ve sizlerin vesilesi ile Kamu oyu ile paylaşmaktır. Eskişehir Büyükşehir Belediyesinde yaşadığımız sorunlara, yeni bir savcılık suç duyurumuzla ilgili konuyu basın açıklamamızın sonunda sizlere ileteceğiz.”denildi.