EKONOMİ
Giriş Tarihi : 24-04-2021 10:46   Güncelleme : 24-04-2021 10:58

THODEX'TEN SONRA, KRİPTO PARA ŞİRKETİ VEBITCOIN DA BATTI

Thodex'den sonra kripto para platformu Vebitcoin da finansal olarak zorlu bir süreçten geçtiklerini belirterek faaliyetlerini durdurdu. .

THODEX'TEN SONRA, KRİPTO PARA ŞİRKETİ VEBITCOIN DA BATTI

Kripto para platformu Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in yaklaşık 2 milyar dolar (kripto varlık) dolandırarak yurt dışına kaçtığı iddiaları üzerine hakkında soruşturma başlatılmış, bu arada 62 şirket çalışanı da gözaltına alınmıştı.

Türkiye'de kripto para faaliyeti yürüten bir şirket daha kapısına kilit vurdu. Merkezi Muğla'da bulunan ve İlker Baş'ın sahibi olduğu Vebitcoin isimli kripto para borsası aracı şirketi kapandı. Kullanıcıların ise 18 Nisan'dan bu yana sistemdeki yatırımlarını çekemediklerine ilişkin şikayetlerini sosyal medya hesaplarından paylaştıkları görüldü. 

Şirketin internet sitesi ve sosyal medya hesabından da bu şikayetleri doğrular nitelikte bir aynı mesaj paylaşıldı. Paylaşılan mesaj şöyle:

"Yakın zamanda kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde yoğunluk mevcuttur. Bu durum çekim taleplerinize ve destek maillerinize dönüşlerde gecikmelere sebep olmakta, işlemleriniz beklenenden daha uzun sürede gerçekleşebilmektedir. Bilginize sunarız."