GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2021 15:29   Güncelleme : 01-05-2021 15:45

TEPEBAŞI'NDA SOKAK HAYVANLARI TAM KAPANMADA DA YALNIZ DEĞİL

Tepebaşı Belediyesi, tam kapanma kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması süresince sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor. Belediye ekipleri, kırsal mahalleler ve merkezde, sokak hayvanları için besleme faaliyetlerini sürdürüyor..

TEPEBAŞI'NDA SOKAK HAYVANLARI TAM KAPANMADA DA YALNIZ DEĞİL

Tepebaşı Belediyesi, tam kapanma kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması süresince sokak hayvanlarını yalnız bırakmıyor. Belediye ekipleri, kırsal mahalleler ve merkezde, sokak hayvanları için besleme faaliyetlerini sürdürüyor.

Tepebaşı Belediyesi, sokak hayvanları için gerçekleştirdiği besleme çalışmalarını aralıksız biçimde sürdürüyor.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında kafe ve restoranların çalışmalarıyla ilgili düzenlemelerin yapılması ve vatandaşların da büyük bir bölümünün evlerinden çıkmaması ile birlikte Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokak hayvanlarına yönelik besleme çalışmalarına hız verdi. Ekipler ilçe genelinde çalışma gerçekleştirirken, son olarak Şeker, Ertuğrulgazi, Uluönder, Yenibağlar, Cumhuriye mahallelerinde belirli noktalara da kuru mama bırakarak, sokak hayvanlarının imdadına yetişti.

Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, sokak hayvanları için her duyarlı vatandaşın kapısının önüne kuru mama ve su bırakabileceğini hatırlatırken, besleme çalışmalarının da süreceğini kaydetti.