GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2020 17:00

TEMA Vakfından Kaymakam Başaran’a Ziyaret

Mithat Ünal-TEMA Vakfı Anamur ilçe Sorumlusu Murat Kasapoğlu ve beraberinde ilçe gönüllü ekibi İbrahim Baz, Hatice Uygur ve Candan Aslan Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran’ı makamında ziyaret ederek TEMA Vakfı nın Anamur’da çalışmaları hakkında bilgi verdi.

TEMA Vakfından Kaymakam Başaran’a Ziyaret

Mithat Ünal-TEMA Vakfı Anamur ilçe Sorumlusu Murat Kasapoğlu ve beraberinde ilçe gönüllü ekibi İbrahim Baz, Hatice Uygur ve Candan Aslan Anamur Kaymakamı Mehmet Nuri Başaran’ı makamında ziyaret ederek TEMA Vakfı nın Anamur’da çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kaymakam Mehmet Nuri Başaran TEMA Vakfı Anamur ilçe sorumluluğunun gecen yıl başlattığı endemik bitki olan kum zambakları ile ilgili çalışmasına özel ilgi gösterdi. Heyeti makamında ağırlayan Başaran, doğa çevrenin korunmasında yanan ormanlık alanının ağaçlandırılması amacıyla yapılan çalışmalarda destekçi olacağını belirtti.
Pandemi döneminde lavanta türü bitkilerin bahçelerde ve evlerde saksılarda yetiştirilmesi için çalışma yapılmasını öneren Başaran ziyarette, bir kez daha Anamur halkından COVİD-19 pandemisinden kurtulmak için maskesiz sokağa çıkmamalarını kalabalık yerlerde gezmemelerini mesafe ve hijyene dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Kaymakam M. Nuri Başaran, bizzat kendisinin yazıp cep telefonlarına gönderilen mesajları ve ilanları dikkate alınmasını ve kurallara uyulmasını istedi.